Babiš sleduje kongres ODS a Prchal se na Twitteru tváří, že šéf není nervózní

ČTK

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Stalo se zvykem, že se Andrej Babiš snaží tvářit, že ho nezajímá jiná politika než ta, kterou provozuje on. Když se ovšem koná kongres ODS, premiér netrpělivě sleduje, co se na něm odehraje. Není divu, právě předseda občanských demokratů je totiž jedním z mála, který Babišovi musí nahánět obavy. S Petrem Fialou totiž ministerský předseda nedokáže ani důstojně diskutovat v televizních debatách. V době, kdy si nejsilnější pravicová strana volí nové vedení, tak přišel rádoby vtipný vzkaz z Babišova Twitteru.

ODS

„Heslo ODS o ,zemi, která vítězí‘, je super a naprosto pravdivé, Česká republika skutečně vítězí,“ píše marketingový mág hnutí ANO Prchal na sociální síti. Dále však notně zapojil svou představivost. „Díky hnutí ANO a už sedmý rok, kdy ODS není ve vládě. Jejím posledním velkým počinem bylo, že zplodila nějakého AB a hnutí ANO, které naši zemi posouvá na špičku Evropy,“ sděluje Babiš. Přitom vůbec nezmiňuje především mezinárodní ostudu, kterou kvůli majiteli ANO a jeho dotačním choutkám máme. Ani to, že společně s prezidentem instaloval Babiš zpět k moci komunisty.

Už vůbec se Babiš a jeho Prchal nezmiňují o „úspěších“, kterých vládní kabinet dosáhl v minulých letech. Aby se na to nezapomnělo, připomněla to premiérovi právě ODS, ještě ve chvíli, kdy měl šéf opoziční strany před svým projevem na kongresu. „Pane Andreji Babiši, doufáme, že si poslechnete Petra Fialu,“ napsala ODS na Twitter. „Opravdu nestačí otevírat 4 kilometry dálnic ročně a o každé opravené silnici tvrdit, že je to nová dálnice. Řadit se ve stavebním řízení mezi nejhorší země na světě nebo pořizovat e-shop za 400 mil. neznamená vítězit,“ spočítali občanští demokraté jen pár přešlapů Babiše a jeho lidí.

Po projevu Petra Fialy musel mít Babiš ještě horší pocit, než v moment, kdy nechal na Twitter umístit svůj výlev. Znovu zvolený předseda ODS totiž předvedl, jak to vypadá, když hovoří demokratický politik moderního střihu. Politik, který v brzké budoucnosti může ohrozit i pozici ulhaného populisty, slibujícího vše, co mu přinese politické body.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner