Babišovo zhudebněné ptydepe: V březnu někdo přišel s matematickým modelem, v srpnu někdo přišel a ty, který měli přijít, nepřišli

Eric Drooker

Následující odpověď českého premiéra na tiskové konferenci vypovídá mnohé o možné budoucnosti této země a její schopnosti překonat koronavirovou krizi. Na otázku Radka Bartoníčka ze serveru Aktuálně.cz, kde premiér udělal chybu, která přivedla tuto zemi do současné kritické situace, Babiš reagoval následujícími slovy, jejichž část se podařilo dokonce i zhudebnit: 

„Já nevím, kde se staly chyby, nevím, kdě je nějaký zásadní problém, my jsme teď přijali nějaké rozhodnutí a samozřejmě ano, my jsme hygieny, odevzdala armáda na ministerstvo zdravotnictví 1. 6., a potom jsem dospěl k názoru, že je potřeba znovu vrátit armádu do hry s panem Dzurilou, to bylo 27. července, kdy jsem viděl, že na odběrném místě na Bulovce, že to nefunguje.

Zhudebněno. :-)

Zveřejnil(a) U nás v Babišově dne Pátek 16. října 2020

Takže já si myslím, že se v tom angažuju od rána do večera, nemám žádný pocit, že by sem pochybil. My jsme zkrátka rozhodovali, a v březnu někdo přišel s tím matematickým modelem a v srpnu někdo sice, byl to ten stejný člověk, ale už přišel v nějakém čase a ty, který měli přijít, nepřišli.

Eric Drooker

Takže to je podle mě v této fázi zbytečná debata. Já nemám pocit, že bysme dělali něco špatně, nikdo pořádně ten vir, můžeme se bavit, tady je odborník, můžete se zeptat primářů, jak ten vir se chová a samozřejmě ako umíraj lidi, umíraj lidi s covidem, ano, a mně je to líto. Pravděpodobně ten covid urychluje, nebo zkracuje ten život, a mně je to taky strašně líto.“

Na výše uvedený Babišův řečnický výkon upozornil na twitteru Ondřej Gollis, na záznamu ČT premiér uvedená slova pronáší v čase od 2:26:10.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]