Babišův otec byl tak zdrcen srpnovou invazí, až z toho rodina šoupla syna do strany

FB Andreje Babiše

Už si zvykáme na podvojné myšlení, budeme v tom časem na předních místech světového žebříčku a půjde o tom poreferovat v nějakém novoročním projevu. Teď nám Andrej Babiš sdělil, jak doma těžce nesli invazi v roce 1968.

Momentální premiér zareagoval v rozhovoru pro Parlamentní listy (2. 1. 2020) na to, že se ruské ministerstvo zahraničí ohradilo proti českému rozhodnutí učinit den 21. srpna Dnem památky obětí invaze z roku 1968. Babiš řekl: „Je to nepřijatelné, samozřejmě, protože všichni víme, co se dělo 21. srpna a potom. Já si to pamatuji. V životě jsem předtím neviděl svého tátu pít tvrdý alkohol. Šel se v pyžamu o půlnoci podívat na hlavní silnici, když slyšel strašný rámus, vrátil se totálně zdrcený. Viděl tanky. Očekával od pražského jara, že se plno věcí změní, a tato naděje skončila vstupem vojsk. Byl to strašně tragický a smutný moment nejen u nás doma, ale i v historii naší země.“

Tak zas tak tragické to u nich doma nebylo. Otec, komunista od počátku 50. let, se z šoku zřejmě rychle vzpamatoval a pak v letech 1969-1975 působil jako obchodní přidělenec ve Stálé misi ČSSR u OSN v Ženevě. Matka byla tajemnicí Ústavu marxismu-leninismu na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Andrej vstoupil do komunistické strany v roce 1980 a kariéra v zahraničním obchodě mu celkem šla.

Takže vlastně to tak tragický a smutný moment nebyl ani tak pro Babišovy, jako spíš pro tuhle zemi a ty lidi, kteří se nedokázali tak obratně přizpůsobit. Andrej se ale neztratil, a jak padla vláda jedné strany, tak už v té straně nebyl. Stal se miliardářem a pak si založil vlastní stranu.

Po příletu Vesmírných lidí očekávejme u Babišů další ideový a kariérní vývoj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner