Co kdybychom ty Benešovy dekrety konečně prolomili? Jen tak, co by to udělalo…

F24

Už dlouho jsme neslyšeli o nebezpečí prolomení Benešových dekretů. Tento hypotetický jev je zřejmě stejně nebezpečný, jako by bylo prolomení přehradní hráze nebo snad i zemské kůry. Prostě pohroma. Stejně jako by byl pád asteroidu, o kterém se pořád mluví, a kde nic, tu nic.

Ale už je to opět tady. Teď různé komické organizace jako Klub českého pohraničí a spolky Vlasteneckého fóra pořádají shromáždění „k uctění odkazu prezidenta Dr. Edvarda Beneše u příležitosti 101. výročí vzniku Československa“. Dozvídáme se, že „PROLOMENÍ DEKRETŮ PREZIDENTA BENEŠE NEDOVOLÍME!“

Z nějakého ne zcela jasného důvodu se tento vlastenecký slet koná u pomníku Mistra Jana Husa v Táboře. Hus měl něco společného s Dekretem kutnohorským, ale ten zase neměl nic společného s doktorem Benešem, tak si to možná organizátoři spletli.

Programová nabídka je relativně bohatá. Budou se klást věnce a kytice a zřejmě konat nějaké další kratochvilné činnosti. Na kladení věnců se člověk může těšit třeba celý týden, to je fakt.

Protože se zatím o žádné prolamování nesmrtelných dekretů nikdo nepokoušel, vzbuzuje boj těchto lidí skoro jakousi něžnou lítost. Až jednoho napadne, že by se jim mělo nějak vyjít vstříc, aby nežili zbytečně.

Co kdybychom ty Benešovy dekrety prolomili? Bylo by to aspoň něco nového. Jenom bychom si to jen tak trochu zkusili, abychom viděli, co se stane. Viděl snad někdo z nás za celý svůj život jeden jediný prolomený dekret? Vždyť ani nevíme, jak to vypadá.

No a když už v tom budeme, mohli bychom obnovit šlechtické tituly, zakázat komunistickou stranu a poslat zvací dopis do Pentagonu, aby sem poslali pár tanků a nějaké žoldáky a agenty CIA. To všechno by šlo technicky provést. Škoda že nejde zařídit Druhý příchod Václava Havla, ale mohli bychom aspoň tvrdit, že už to je na spadnutí.

Proč neuspokojit svou zvědavost a ještě těm chudákům z komunistických a vlasteneckých spolků neudělat radost? Lidé by si měli dělat radost!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner