Demonstranti v Hong Kongu použili lasery na zmatení „inteligentních“ kamer

Twitter

Hong Kong je přece jen na jiné technologické úrovni a tak tomu odpovídá i dění na demonstracích. Uživatelka Twitteru Alessandra sdílela video, na kterém vidíme protestující, kteří používají lasery, aby oslepili policejní kamery s technologií rozeznávající obličeje. Kyberválka proti čínské umělé inteligenci už se přenesla i do ulic.

Diskutující stojí většinou na straně demonstrantů a litují je, že věci musí dojít tak daleko. Vyskytují se ovšem i podivné hlasy. Tak třeba uživatel @mohamedmhussain se vyslovil: „Porušují zákony země a způsobují škody na infrastruktuře a zdá se, že tyto akce schvalujete. Styďte se. To povede jen k jedné věci. Potřebujeme mír ve světě, nikoli takovouhle anarchii.“

Prostě klid na práci, to známe i u nás. Pokud to nepsal nějaký čínský robot určený k zamořování sociálních sítí, tak je autor nejspíš trouba.

Uživatel Guy Hottel 👽 @Alien_Ancap přidal do debaty záběry  ukazující, že podobná technika se používá i jinde. Tady si demonstranti v Egyptě „posvítili“ na policejní helikoptéru.

Twitter

Jiní k tématu přistoupili s humorem a píší, že demonstrující použili starou římskou taktiku „želvy“. Tam ovšem legionáři nepoužívali deštníky, ale štíty.

Uvidíme, jak tento souboj technologií dopadne. Režimy mají bohužel více prostředků a vždycky nějaký náskok, ale je potěšitelné, že lidé to nevzdávají a jsou vynalézaví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner