Diskusní večer Klubu na obranu demokracie „Naše svoboda po třiceti letech“

Lenka Smětáková

Politolog a publicista Bohumil Doležal | FOTO: Lenka Smětáková

Klub na obranu demokracie, v jehož čele stojí politolog a publicista Bohumil Doležal, pořádá debatu k výročí 30 let od pádu komunismu. Přinášíme plné znění pozvánky:

Na jaře proběhla v Praze řada velkých veřejných protestů. Jejich cílem bylo podpořit českou justici, tedy hlavně státní zástupce, v jejich úsilí o nezávislost.

Státní zastupitelství v Praze se po prázdninách rozhodlo zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a dalších ve věci „Čapí hnízdo“.

Pak podle agentury CVVM v říjnu dramaticky vzrostla důvěra veřejnosti v ústavní instituce od prezidenta přes vládu až po obě komory parlamentu. A podle agentury You Gov se u nás  jen 47 % lidí domnívá, že by v ČR byla ohrožena demokracie (v Německu a o Německu si to např. myslí 52 %).

V této atmosféře nyní důstojným způsobem oslavíme  výročí 17. listopadu 1989.

Diskusní večer KOD, který se uskuteční  v pondělí 11. listopadu v 18.00 v barokním refektáři Dominikánského kláštera sv. Jiljí v Praze 1, bude reflektovat i tuto situaci. Co podstatného jsme v r. 1989 získali, co podstatného jsme od té doby ztratili,  kam jsme dnes dospěli a co dělat, aby se situace  změnila k lepšímu. Diskusi uvede předseda KOD Bohumil Doležal, v panelu diskuse vystoupí poslanec PČR Karel Schwarzenberg,  hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard,  politolog a publicista Jiří Pehe a šéfredaktor FORUM 24 Pavel Šafr. Diskusi bude moderovat publicista a komentátor Adam Drda. Plný text pozvánky najdete ZDE.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner