Drsná akční hra pro seniory: Ani Andrej Babiš by se neuměl zaregistrovat k očkování

Andrej Babiš v říši koronaviru (Facebook/F24)

Andrej Babiš v říši koronaviru | FOTO: Facebook/F24

Někdo umí to a někdo zase ono. A každému není shůry dáno ve všem všudy. Tak třeba náš předseda vlády Andrej Babiš neumí pracovat s počítačem. Neuměl by se tudíž ani sám bez cizí pomoci zaregistrovat k očkování proti covidu. Jeho bývalá mluvčí Lucie Kubovičová prozradila, že i příspěvky na facebooku mu píše Marek Prchal. A protože má Andrej Babiš díky svým mimořádným schopnostem při přebírání cizích firem služebnictvo, tak se nemusí bát, že by se nezvládl zaregistrovat v počítačovém systému. To jiní lidé v seniorském věku takové štěstí nemají.

Aby si tedy mohl náš předseda vlády alespoň představit, co zažívali někteří lidé u výborného vládního registračního systému, posíláme mu vyprávění jednoho uživatele facebooku, které nyní koluje po českém internetu. Uživatel si zahrál bezvadnou hru na registraci. Premiér by se přitom nedostal ani do prvního levelu. Vyprávění přinesl uživatel Aaron Goldstein:

„Tak jsem si dnes ráno zahrál tu novou RPG hru »World of COVID vaccination«.

Hrál jsem za svého tchána (80 let).

První level »Zadej telefonní číslo« byl easy, byť jsem to dal až napodruhé, protože jsem v kolonce »předvolba« před 420 zapomněl napsat »+«.

Druhý level »Zadej PIN, co máš v SMS« už byl větší oříšek. Když nepřišel do pěti minut (jak jsem zvyklý z internetbankingu), tak jsem vždy dal »Pošli nový PIN«. Když po 15 minutách přišel PIN, byl to ten první … a tudíž už neplatný. A protože jsem »Pošli nový PIN« zmáčkl z nedočkavosti 4x (mně hned nedošlo, proč ten první už nefunguje), tak až ten pátý fungoval.

Skvělý, postoupil jsem na Level 3.

Na třetím levelu »Zadej osobní údaje pro registraci« programátoři přichystali chyták v podobě kolonky »Číslo pojištěnce«.

Na kartičce pojištěnce je dlouhé, 20místné číslo. Tak jsem zadal to. Ale ouvej … »CHYBNĚ VYPLNĚNO«.

Trápil jsem se s tím asi pět minut, než jsem zjistil, že nad rodným číslem na kartičce pojištěnce není tím droboulinkým písmem napsáno »Rodné číslo«, ale »Číslo pojištěnce« … HEUREKA, tchán je zaregistrován a já postupuji na Level 4.

Čtvrtý level »Vstup do rezervačního systému« již byl o dost tvrdší oříšek. Systém se tvrdě bránil a moje útoky odrážel nápisem »CHYBA, systém je přetížen, zkuste to později«. Čtvrtý útok, provedený bezprostředně po třetím, byl úspěšný. Level 5 a získal jsem PIN2.

Pátý level »Zaregistrujte se v rezervačním systému« se zdál být lehký. Číslo pojištěnce (o kterém už vím, že je to maskirovka pro rodné číslo) i PIN2 již byly předvyplněny, stačilo jen potvrdit, že nejsem Robot (no nevím, který Robot by prošel tímto Turingovým testem až na Level 5 ???). Již jsem se radoval z postupu na Level 6, ale ouha … »CHYBA, systém je přetížen, zkuste to později«. Plus ztráta jednoho levelu. Zpět na Level 4 :sad:

Chyba byla asi v tom, že jsem si vybral registraci do Ústřední vojenské nemocnice, a ta se vyznačuje opravdu úpornou obranou … no jo, vojáci AČR! Elita :nahoru:

Pak přišly pokusy dostat se zpět na Level 5. Cca 20 pokusů. Většina neúspěšná, pouze dva úspěšné … ale oba skončily stejně jako ten první. Ztráta levelu a zpět na Level 4.

Teprve čtvrtý zisk Levelu 5 jsem proměnil v postup na Level 6. Radostí jsem zavýskl … bohužel předčasně.

Na Levelu 6 sice jsem a do ÚVN jsem pronikl, ale byl jsem odražen protiútokem REZERVačního systému, který se zablokoval. Zpět na Level 4 :palecdolu:

V 9:05 konečně úspěch. Level 6 dosažen, ale moje postava byla zabita po jeho zdolání … »VŠECHNA MÍSTA JIŽ BYLA REZERVOVÁNA, ZKUSTE TO POZDĚJI, NEJLÉPE ZA NĚKOLIK DNÍ.«

PORÁŽKA. SMUTEK.

Ale já se vrátím. Mocnější a silnější. S novými zbraněmi a kouzly.

Zhodnocení:

Hra »World od COVID vaccination« patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy hrál.

Hra je to napínavá, plná zvratů a tvrdé obrany vyšších Levelů … a to jsem ještě nevyzkoušel Level 7 a Level 8.

Motivaci zvyšuje i fakt, že každý tak trochu hraje i o vlastní život.

Věřím, že si ji každý občan České republiky starší 80 let, který se rozhodne hrát sám sebe, plně vychutná.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]