Evropská unie žádá Netflix, aby kvůli koronaviru nestreamoval v HD

flickr.com

Ilustrační foto | FOTO: flickr.com

Evropská unie se chce podle CNN domluvit z Netflixem a dalšími platformami, založenými na streamování obsahu, na dočasném omezení. Konkrétně by se mělo jednat o přerušení vysílání v HD rozlišení. Hrozí totiž, že by velké objemy dat mohly v současné krizi narušit plynulost internetu.

Karantény v mnoha zemích zasažených koronavirem mají za následek vyšší sledovanost televize, a to včetně streamovacích služeb podobných Netflixu. To se následně promítá do využití internetu, který je kvůli tomu přetížen.

Evropský komisař Thierry Breton, který je zodpovědný za vnitřní trh EU zahrnující více než 450 milionů lidí, ve středu večer na Twitteru oznámil, že hovořil s generálním ředitelem Netflixu Reedem Hastingsem. Breton ho vyzval, aby Netflix omezil streamování videí v HD. Tím by se mělo předejít možným výpadkům internetu. V době, kdy je nutné šířit důležité informace, by se jednalo o velký problém.

Mluvčí Netflixu řekl společnosti CNN Business, že Hastings a Breton spolu budou ve čtvrtek mluvit znovu. „Komisař Breton správně zdůrazňuje, že je důležité zajistit, aby v této kritické době internet fungoval plynule,“ uvedl mluvčí Netflixu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner