Exhejtman Zimola se pustil do tématu sexuálního obtěžování a udělal ze sebe hlupáka

Zbyněk Pecák

Jiří Zimola | FOTO: Zbyněk Pecák

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola se rázně vyslovil k tématu sexuálního obtěžování. Udělal to tak, že to nejen zapadá do stereotypů o českých buranech, ale také to buranství je. Najdou se ovšem i ženy, které tomu tleskají.

Jiří Zimola stvořil na svém facebooku „myšlenku“: „Že se svět zbláznil, víme už dlouho. Že se chlap musí bát otevřít ženě dveře, pustit ji sednout v metru nebo dát přednost při vstupu do budovy. Vždycky bude dle současné ‚korektnosti‘ za sexuálního agresora. Nejhorší je, že tyhle pisatelky sufražetky už ani nebojují za politická práva žen, což bychom jistě všichni ocenili, ale mstí se chlapům, kteří se jich štítí dotknout. Těm normálním ženským totiž dotek muže nejenže nevadí, dokonce jim lichotí. A včíl do mě, zhrzenkyně!!!“

Roman Černý

To je teď taková móda, že někdo napíše nějakou nehoráznost svědčící o pisatelově mdlém rozumu a pak vykřikuje: „A teď do mě!“ Za to nějaký Zimola skutečně nestojí. Za zmínku by stálo, kdyby nějak vybočil z řady, řekl něco nového, šel proti proudu, ne to, že plácá hospodské nesmysly a chce za to být obdivován jako bojovník.

Zimola reaguje na článek Šárky Kubátové na webu Seznam Zprávy. Ta tam napsala: „Když slovenská televize JOJ odvysílala epizodu zábavné show, v níž se herec Maroš Kramár ostentativně dotkl pozadí maskérky, která k němu byla otočená zády, šlo bezesporu o velkou a těžko omluvitelnou chybu jak známého baviče, tak i komerční stanice. Vedení televize si totiž závažnost aféry uvědomilo až po vlně ostré kritiky. Umělec se poté – ve snaze shodit ze sebe nános vlastní viny – začal vysmívat všem, které to rozezlilo. Definitivně stvrdil své ubohé chování, když veřejně vzkázal, že ho ‚různé úvahy a zhrzené ženy, které jsou nešťastné, protože na ně nikdo nesahá, absolutně nezajímají‘.“

Zimola pak zcela potvrdil to, co dotyčná napsala. Jako společenský primitiv hned vytáhl něco, co se u nás neděje a nehrozí. V Česku nepanuje žádná „korektnost“. Je to jistě zásluha i různých zemanovských maňásků, kteří se snaží napodobovat kanální výstupy svého duchovního vůdce, a tak pomohli hranice slušnosti stlačit na nebývale nízkou úroveň. Kdepak přemrštěná korektnost, tady není korektnost žádná.

Žena číslo jedna ale píše: „Já jsem ráda, že v mém životě jsou chlapi, jako jsi Ty. Gentlemani každým coulem.“

Žena číslo dvě: „Já nevím – jsem už stará bába, ale myslím si, že v mezích slušnosti trochu té srandy, trochu polichocení, trocha doteků nevadí a obveseluje život. Ty netykavky jsou ve skutečném životě daleko větší nemravy a kokety. A pokud chceme mít z chlapů chlapy a ne tajtrlíky, tak trochu toho lovení se jim má ponechat. Už od pravěku chlap lovil – byl lovec a tak tomu od přírody je a myslím si, že tak je to správně a ne zbytečné komedie. Pokud to není za použití násilí , tak jde o h….

Žena číslo tři: „I v přírodě to přece tak funguje. Sameček i samička si získávají pozornost a snaží se druhého zaujmout. Plození je přece základ života.“

A už jsme u samečků, samiček a plození.

Některé nesmysly nebudeme ani moc rozebírat. Jen konstatujeme, že takoví lidé žijí mezi námi, a necháme je napospas jejich myšlenkovému světu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner