Video: Falešný Babiš objevil Matku Země a zval Slováky do Brna

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Imitátor Andreje Babiše se opět vžil do role premiéra a pronesl další „stínovou“ promluvu k národu. Na nejmenovaném travnatém prostranství v Brně (či „v Brnu“, jak sám říká) při té příležitosti objevil Matku Země, zařadil „dějepisné okénko“ a zval Slováky do Brna.

Falešný Babiš suverénně vrstvící jeden blábol přes druhý, od placaté zeměkoule přes ukřižovaného Leonarda Da Vinciho na Bílé hoře až po nehezky se chovající Facebook, je opět takřka k nerozeznání od svého vzoru. Kňourá a skřehotá, uráží se a przní jak češtinu, tak i svůj rodný jazyk.

Satirické video paroduje Babišovo bezkontextové myšlení a těží z něj kouzelné momenty, jako je i ten, kdy se od představy sedmadvaceti popravených českých pánů dostává k šestadvaceti nově obviněným v kauze „Stoka“ brněnské buňky ANO.

Případným Babišovým voličům, kteří by na tato videa omylem natrefili, se falešný Babiš směje do očí. „Kdybych něco sliboval a splnil to, nebyl bych to já, takže doufám, že už jste si zvykli,“ oznamuje jim bezelstně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]