Glosa Zdeňka Šarapatky: Policie pomáhá a chrání. Vyvolené

Twitter

Jaroslav Foldyna dokáže už jen svou přítomností poskytnout akci nefalšovaný pietní nádech. | FOTO: Twitter

Kdo žije v naději, že policie měří všem stejným metrem, měl by zpozornět. Ulhané reakce pražského policejního mluvčího na výtky Pražanů, že víc než stovka tuzemských příznivců Putinových Nočních vlků ignorovala při sešlosti na Olšanských hřbitovech antivirové nařízení vlády, ji usvědčují z opaku.

Zatímco jinde rozháněla nudisty bez roušek, kontrolovala zavřené obchody a ministr vnitra hrozil desetitisícovými pokutami hned na místě, na Olšanech byla včera policie shovívavá až běda. Povolené počty a nařízené rozestupy českých „Nočních vlků“ přitom nikde, o rouškách ani nemluvě. Policejní mluvčí s tím přesto nemá problém, žádné porušování nařízení vlády tam prý nevidí. Vysvětlení by tu přesto bylo: české „Noční vlky“ má policie nejspíš za členy jedné domácnosti shromážděné na pohřbu. A okázalou kolaboraci s Putinovým režimem rovnou za výkon jejich povolání. Ty totiž vládní befel toleruje. V opačném případě by musela bez skrupulí sáhnout po krizovém zákonu a dvoumilionové pokutě. Ani poslanecká průkazka rusofila Foldyny z SPD nemá nikde privilegium obcházet nařízení vlády a strašit policisty před zásahem proti vlčí smečce. Bývalý vyhazovač děčínských diskoték sice podobným akcím rád dodává parlamentní punc, ale tím jeho „výjimečnost“ končí.

FORUM 24

Přecházet zjevnou filozofii současných policejních špiček, že jsme si sice všichni rovni, ale někteří jsou si přece jen rovnější, prostě dál nelze. Ať už samy sympatizují s Rusy místo s Evropou, či jsou jen tichými příznivci plešatého náckovství kolem Okamury a Ortelu nebo zapařených vlčích kůží ausgerechnet opentlených nacistickými symboly, s nimiž exhibují u (sic!) sovětských hrobů.

Bezbřehá tolerance vysokých policejních důstojníků ke zjevnému nadržování tomu, kdo nařízení porušuje, místo ochrany druhých, kteří jej dodržují, není jen dnešní. Stačí si vzpomenout na skandální repete normalizačních praktik, kterým popustil uzdu sám bývalý policejní prezident Tuhý během návštěvy čínského prezidenta v Praze. Úkol zněl jasně: šikanovat vlastní občany a na politické zadání přehlížet organizovanou agresivitu čínských vítačů. Nejen za to se také dočkal Zemanova pamlsku. Stal se velvyslancem na Slovensku.

Co lze čekat od Tuhého nástupce Švejdara, jenž je v Lánech jako doma a nedávno se s čínským velvyslancem domluvil (sic!) na sdílení informací, je celkem nasnadě. O černých kuklách v Babišově premiérské pracovně, na dvorku v Osvětimanech a v lánské oboře, odkud mizelo cenné kamení, nebo o vyšetřování okolností divné smrti druhého nejvyššího ústavního činitele země Jaroslava Kubery, či o prošetření pochybných vládních kšeftů s Čínou si můžeme nechat leda zdát.

Borci v policejních osádkách a tajní, kteří se perou s gaunery na ulicích a s kriminální špínou, za svou vrchnost nemůžou. Jsou její vojáci a plní rozkazy. Zda policie už zase víc slouží zkorumpovanému politickému establishmentu než ochraně nás, pěšáků bezmoci, je ale otázkou profesní cti. U „Nočních vlků“ na Olšanech ji k naší smůle zapomněli doma. Náhoda to nebude. Policejní stát jsme tu už měli…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner