Glosa Zdeňka Šarapatky: Země je nervózní. Z robota populismu a premiéra chaosu

FB A. Babiše

Andrej Babiš šička. | FOTO: FB A. Babiše

Sám ušije, sám doveze roušky proti viru. Babiš, robot populismu. Drbna, co haní jiné, jen ne sebe. Svět, Evropu, sousedy, opozici. Každého, kdo netleská jeho zmatkům a rétorice Jakeše. Babiš, milovník televizních estrád, v nichž teď hraje hlavní roli. A odborníci zůstávají v šatně, ty na scénu nepustí.

Ústřední krizový štáb podle Babiše netřeba, vše zařídí sám. To vidíme: namísto spolupráce s experty a profíky řev na vládě a chování hanbince, ne premiéra. A místo klidné rozvahy jen scénky od Prchala, kurtizány zlých časů. Jasně, virus kašle na demokracii, ale neslouží diktatuře. Zato svinstvu Babišových privátních zájmů až až.

Virus nevirus, právě teď, na zasedání vlády, chce odsouhlasit svoje čachry se zákonem o evidenci skutečných majitelů. Jenž by změnil posuzování jeho střetu zájmů a faktického vlastnictví Agrofertu. Aby byl „čistý“. Ví dobře, co dělá. Teď, když kvůli pandemii zaklekl na naše svobody, můžeme protestovat leda doma. Do výlevky.

A Hrad mlčí. Nikde ani slovo k lidu. Bodejť, proč taky, ten ho nezajímá. Filtrů totiž nafasoval dost předem. Zeman, jeho nosiči, hradní ovce, rybníkář z Osvětiman i s familií a potenciální bacilonosič z Lukoilu. V Lánech je fajn, tak co. Zámek místo izolace a kilometry bez človíčka, všechno zhusta pod dozorem. I s metráky tlačenky a litry vodky, kdyby náhodou.

Aťsi, jsme národem fiškusů, jenž má chytré hlavy. Jako tu rektora ČVUT, co vymyslel „samodomo“ roušky. Z pet lahví a ubrousků. Na ty dojde, jako vždycky, místo Babišových slibů a blamáží. Viru navzdory…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner