Havlíček vstává dřív než Babiš. Podle Zemana nejsou normální. A co zloději a prodejné děvy?

Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Karel Havlíček (FB)

Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Karel Havlíček | FOTO: FB

V nejvyšších patrech politiky vládnou, zdá se, zcela zásadní rozpory. Zatímco pro Andreje Babiše je vstávání o čtvrté ranní tím, co z člověka dělá špičkového premiéra nebo ministra všeho, Miloš Zeman míní, že kdo jde z postele před sedmou, není normální. A jistý poslanec za ČSSD před časem hlásal dokonce něco o souvislosti noční práce s prodejnými slečnami, abychom se vyjádřili slušněji než on, a zloději. Co si z toho pak má chudák pan pracovitý premiér s ještě pracovitějším superministrem Havlíčkem vybrat? A co lid?

Že náš skvělý, dokonalý, prostým lidem milovaný pan premiér téměř nespí (a když už náhodou spí, tak sní o práci), jsme se dozvěděli z knížky Marka Prchala podepsané jménem Andrej Babiš už před posledními sněmovními volbami. Od té doby je nám tu a tam připomínáno a srdceryvně líčeno, kterak tatíčkovi národa, téměř až Otci Slunci Andrejovi, je blaho lidu tak drahé, že si kvůli tomu odepírá spánek a budík si nastavuje už na půl pátou ráno. Před tím takové podružnosti, jako že byl agentem StB, že je trestně stíhán pro mnohamilionový dotační podvod, vyšetřován pro podezření z krácení daní, že o něm už k naší hanbě celá EU ví, že svým brutálním střetem zájmů zneužívá její peníze, samozřejmě blednou. Důležité je, že vstává málem v noci. To jeho voličstvo ocení.

A teď tu máme dalšího bohatýra, který, ač je to k nevíře, pana premiéra ve vstávání ještě předčí. Levou rukou tento nepřekonatelný ministerský gigant zvládá celou tu věc kolem dostavby Dukovan a mnohé další, zatímco pravou rukou řídí vlaky. Zcela bez chybičky, až na tu drobnost, že se do sebe každou chvíli nějaké napasují nebo aspoň sjedou z kolejí, někdy taky i dvakrát za den. A že za nimi zůstávají nejen zranění, ale i mrtví… To však pro premiéra ani pro tuplovaného ministra Havlíčka zjevně nic neznamená. Rezignovat ho ani nenapadne. Za nic nemůže, vede to skvěle a všechno to zavinily chyby někoho jiného. A ani Babišovi samozřejmě nepřijde na mysl svého nejvěrnějšího kývače a roboticky drmolícího obhájce odvolat. Vždyť on dokonce – považte a jásejte v obdivu – vstává ještě o půl hodiny dřív než pan premiér! A to ve čtvrt na pět, dostalo se lidu zásadní informace, pročež je to prý nejpracovitější ministr.

Jenže teď babo raď. V souvislosti s demisí nedemisí Bohuslava Sobotky a časné ranní schůzce ve Strakovce před třemi lety Miloš Zeman prohlásil: „V sedm hodin ráno, což je, pane premiére, zatraceně noční doba, normální lidé spí a nejednají.“ Změnil tedy názor jako už tolikrát, jelikož, jak pravil, jen hlupáci je nemění? A už si taky myslí, že politickou hvězdu, která zvládá řídit stát jako Agrofert nebo pár ministerstev naráz, z člověka dělá fakt, že vstává dokonce tři hodiny před sedmou? Či snad stále trvá na svém a říká tím, že podle svého vlastního přesvědčení nám premiérem jmenoval člověka „nenormálního“ čili blázna? Samé otázky.

A světlo do problému nevnese ani názor někdejšího poslance za ČSSD Jiřího Krátkého. Tehdy, bylo to v roce 2011, se ve sněmovně řešilo, zda bude jednání toho dne pokračovat i do nočních hodin. „Kdo dělá v noci?“ rozohnil se pan tehdy opoziční poslanec, kterému se návrh vůbec nepozdával. „Ku*vy a zloději!“ A přestože je třeba mu za tento přitrouble urážlivý výrok (za který se posléze pod tlakem omluvil) omlátit o hlavu všechny ty řidiče nočních linek, zdravotníky na noční, pekaře, hasiče ve službě… a další a další úctyhodné profese, je nutno současně uznat, že pobertů a prodejných existencí se to týče taky. ANO, těch taky. Už mají pan premiér s panem doubleministrem nařízené budíky?

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]