Jakeš jí na onom světě knedlíky, hlásají komunisté. Kde nechali svůj vědecký materialismus?

ČTK

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš | FOTO: ČTK

Snad v pomatení smyslů zármutkem nad úmrtím bývalého generálního tajemníka ústředního výboru KSČ Milouše Jakeše se čeští komunisté oddávají dojemným představám. Soudruh Jakeš prý možná již sedí v lepším světě a pochutnává si tam na švestkových knedlících, vyprávějí na svém facebookovém profilu. Nejspíš nějak pozapomněli, jak moc a jak zločinnými způsoby se jakoukoli náboženskou víru snažili vykořenit a že stále chtějí vést boj za marxisticko-leninský světový názor.

„Milouši, děkujeme!“ píše se na facebookové stránce KSČM. „Snad už sedíš v lepším světě bez hladu, bídy a rozdílů. A snad si u toho dáváš i svoje oblíbené švestkové knedlíky.“ Chtělo by se samozřejmě podotknout, že zmíněný Milouš žádnou bídu, natož hlad na tomto světě ani náhodou nezakusil. Z bohatě zajištěného nejvyššího komunistického aparátčíka se po Listopadu změnil v movitého penzistu, jehož důchod značně přesahoval penze těch, kteří byli totalitním režimem pronásledováni a ničeni.

Teď se ovšem komunisté navrch oddávají snění o tom, kterak soudruh Jakeš v „lepším světě“– tedy v ráji, nebo v nebi, chcete-li – pořádá knedlíky. Komunistům tolik drahý vědecký materialismus úpí v koutě a zakrývá si oči.

„Bez osvojení marxisticko-leninského světového názoru nemůže se člověk stát skutečně vzdělaným, ideově přesvědčeným, tvůrčím a aktivním budovatelem vyspělé socialistické společnosti,“ dočteme se například ve stati soudruha prof. dr. Frendlovského CSc. z roku 1978, tedy z doby, kdy byl Milouš Jakeš poslancem Federálního shromáždění. A dál je to ještě lepší: „Tak například proti přísně objektivní logice vědeckého světového názoru stojí zcela diametrálně logika světového názoru náboženského s evidentně fantastickou povahou. … Cílem je překonat u našeho lidu všechny projevy náboženství a převychovat jej v duchu vědeckého světového názoru a komunistické morálky.“ No tak to vidíte, soudruzi. A vy do toho dneska s knedlíky v nebi.

Komunisté umučili pátera Toufara, zničili kláštery, které změnili v internační tábory, rozehnali řeholníky a řádové sestry, pozavírali duchovní do vězení nebo nahnali do lágrů na uran. A jejich dnešní přímí následovníci (přestože prokazatelnou kontinuitu s tehdejší zločinnou KSČ vehementně popírají) si náhle hrají na duchovní bytosti s vírou v nadpozemské světy. Budí to ještě o něco větší nevolnost než v zájmu PR naordinované blouznění bývalého komunisty a agenta StB Bureše, toho času oligarchy a premiéra ČR, o matičce Zemi, tatíčkovi Slunci a všeobjímající lásce.

A aby toho nebylo málo, představy Jakešova hodování v nebi komunisté prezentují spolu s nanejvýš odpornou fotokoláží, která je nejen zcela mimo hranice slušného chování, ale i mimo limity lidskosti. Komunista Jakeš se na ní usazen na Lavičce Václava Havla vysmívá Havlovi za to, že on už nežije. Komunista Jakeš Havlovi, kterého komunisté věznili a v komunistickém kriminále mu zničili zdraví. A KSČM, ta, která je podle Babiše, Babišových novin a současných soudruhů údajně demokratická, pak takovéto nechutnosti veřejně prezentuje. S fantazírováním o ráji plném švestkových knedlíků to ale nějak nejde dohromady.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner