Jan Hamáček, který sám zrovna neproslul jako nějaký bojovný vojevůdce, se najednou vložil do debaty o Koněvově pomníku.

Nikdo to po něm snad nechtěl, nijak se ho to netýká, myšlenkově nepřispěl, ale stejně se vyslovil na Twitteru: „Dlouho říkám, že výklad historie patří historikům, nikoliv politikům. Kauza Koněvova pomníku to jen potvrzuje. A vedení Prahy 6 se v ní chová jako soft verze Franty Sauera…,“ píše Hamáček.

To se opravdu moc nepovedlo. Maršál Koněv se podílel na potlačování lidské svobody. Jeho roli v historii nikdo nepřepisuje, ale na pomník to skutečně není. Člověk, který chodil udávat Stalinovi své kolegy a rozstřílel maďarské povstání, může mít sochu na zahradě ruské ambasády, pokud jim to tam nebude vadit, ale proč by se na ni měli koukat Pražané? To by tady mohl mít sochu nakonec i Stalin, ten přece měl všechny ty osvoboditelské maršály pod sebou.

Spíš se musíme ptát, proč tohle najednou předseda ČSSD píše.To si chce získat sympatie nějakých posledních obdivovatelů Rudé armády? V takovém případě si nejspíš spletl dobu.

Jestli je to dopad návštěv u Zemana, snad by bylo lepší za ním moc nechodit. Slabšímu jedinci to neudělá dobře a nakonec se ocitne mimo realitu.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora