Jiří Ovčáček prochází vážnou krizí. Potřebuje pomoc

Eric Drooker

Pražský hrad má tradičně pověst místa, kde odnepaměti působí temné síly, které ovlivňují lidskou psychiku. Kdo tam pracoval v nějaké viditelné pozici, zanechalo to na něm jisté stopy.

Známou obětí negativního magnetismu Hradu je jistě Petr Hájek a plodem jeho mysteriózní Protiproud. V současnosti ale obavy vzbuzuje stav občasného mluvčího Jiřího Ovčáčka. Jeho výstupy dělají dojem, jako by došlo k nějakému rozpadu vnímání světa a sebe samotného. Někdejší zapálený redaktor komunistických Haló novin má obsesivní potřebu bojovat proti bývalým komunistům, aniž v tom pociťuje nějaký rozpor. Když necháme stranou, že nikdy nenapíše nic ošklivého o současných komunistech, kteří jsou v Lánech vítanými hosty a na jejichž sjezd prezident Zeman zavítal a promluvil k nim s oslovením: „Soudružky a soudruzi.“

FORUM 24 (archiv)

Pak se může stát, že pod Ovčáčkovým příspěvkem na Twitteru proběhne takovýto dialog občasného mluvčího s částí mediální obce:

Jiří Ovčáček: Víte, co spojuje ústředního ředitele ČST Zelenku a generálního ředitele ČT Dvořáka? Oba byli v KSČ…

Jindřich Šídlo: Jiří, a víte, co spojuje vás a Jaroslava Kojzara, legendu normalizačních prasáren? Seděli jste spolu v jedné redakci.

Jiří Ovčáček: Někdo seděl v redakci, jiný seděl v KSČ. Auu

Michal Kubal: Auu.

Michal Kubal: “Nesuďte a nebudete souzeni. Neodsuzujte a nebudete odsouzeni.”

Jiří Ovčáček: Pana generálního vskutku nesoudím. Pouze konstatuji fakta. Že na pouhé konstatování liberální Twitter reaguje hysterií, urážkami a licoměrností, to už vlastně nepřekvapuje.

Tomáš Klvaňa: Však Jindřich také nesoudí. Jen vám celkem chladně zopakoval fakta.

Ne, pan Jiří na tom není zřejmě úplně nejlépe, vnitřní svět jeho duše se rozpadá a nezdá se, že by mu jeho deklarovaný příklon ke konzervativnímu katolictví nějak prospěl. Hukot vnitřních hlasů musí pak zřejmě překonávat chrlením zmatených sdělení. Chápeme, že být mluvčím prezidenta, který nevykonává prakticky žádnou aktivitu, je výzva. Dělá to ale nejspíš dobrovolně.

Malá série toho Ovčáčkova nejlepšího z poslední doby:

Podle soudců Nejvyššího soudu jsou televizní poplatky „svého druhu daní z majetku”. Je to dobrá zpráva v tom smyslu, že nyní je dán jasný právní podklad pro účinné vymáhání zveřejnění veškerých finančních toků v ČT včetně platů a dalších požitků.

Skutečné osobnosti vyvolávají kontroverze, vedou tím k přemýšlení a tedy ke svobodě. Falešní proroci oplývají krásnými slovy, ale vedou jen k otrockému obdivu a fanatismu. Skutečné osobnosti tvoří demokracii, falešní proroci tvoří totalitu.

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

Hnusná mediální a politická štvanice na Hanu Lipovskou nám v reálném čase ukazuje, jak bude fungovat nová progresivní totalita. Špína, sprostota, neurvalost, krutost a licoměrnost budou vydávány za ctnosti.

Opozice a její novináři fakticky tvrdí, že Západ už je tak slabý, že ho rozloží i dodávky vakcíny Sputnik V. V rámci hybridní války tak opozice a její novináři reálně podkopávají pozici Západu. (J. O. cituje sám sebe z ruského Sputniku.)

Server YouTube zablokoval přímý přenos Adorace Nejsvětější svátosti.

Nastupující progresivní totalita nenávidí víru a církev, stejně jako nacisté a komunisté.

Rakouští lidovci pod vedením Sebastiana Kurze pracují na dodávkách vakcín, včetně Sputniku V. Čeští lidovci pod vedením Mariana Jurečky bojují proti vakcíně Sputnik V. Není lidovec jako lidovec. Tradiční levice upřednostňovala mírová řešení, dialog a deeskalaci konfliktů.

Progresivní levice, tedy i Piráti, mír evidentně považuje za sprosté slovo a proto volí válečnou rétoriku, která může uvrhnout svět do nebývalé katastrofy. (Sdílí článek z Parlamentních listů, kde se píše: Místopředsedkyně tzv. Evropské pirátské strany, europoslankyně Markéta Gregorová (členka České pirátské strany) upozorňuje, že prezident Ruské federace Vladimir Putin „na Ukrajině opakuje gruzínský scénář“. Svobodný svět mu podle pirátky musí vysvětlit, jak moc ho bude bolet, když s tím okamžitě nepřestane. „Putin rozumí jen síle zbraní a peněz. Tím druhým ho musí Evropa přitlačit ke zdi. Svou taktikou se mohl inspirovat u Hitlera,“ zmiňuje Gregorová ve svém blogu na Aktuálně.cz.)

Pokud – nejlépe do prázdnin – bude naočkováno šedesát procent – dovolím si tvrdit, že vláda vyhraje volby. Proto opozice nechce připustit ruskou, čínskou, indickou nebo jakoukoliv jinou vakcínu. A je jím úplně jedno, jestli tady lidi chcípají. (To cituje Jiřího Paroubka z Parlamentních listů.)

Souhlasím. Andrej Babiš nepodléhá progresivním ideologiím vedoucím k razantnímu omezení svobody. Jeho vláda odmítá návrhy proti ochraně lidského života. Piráty/STAN považuji za stejnou hrozbu jako KSČ v roce 1946. (Plně se ztotožňuje s názory Václava Klause.)

Evropská vysílací unie zcela skandálním a nepravdivým způsobem zaútočila na kontrolní orgán ČT, její Radu, jejíž členové jsou voleni zástupci lidu vzešlými ze svobodných a demokratických voleb. Jde o vměšování do vnitřních záležitostí ČR a jednostrannou podporu opozičních stran.

Každého, pokud snad není přesvědčeným členem nebo voličem Strany práv občanů – zemanovci (přesvědčených ale asi moc nebude), musí napadnout, že na tom Jiří Ovčáček není dobře. Měl by být dobrý křesťan, ale do chřestění růžence mu ustavičně unikají nadávky. Neměl by soudit, ani jako křesťan, ani jako mluvčí (prý nadstranické) hlavy státu, ale neustále nám sděluje, kdo je na politické scéně hodný a kdo zlý. Měl by být pro život a proti násilí, ale chorobně stojí na straně mocností, které vraždí své odpůrce doma i v zahraničí. Neměl by lhát, ale šíří a hájí Zemanovy lži.

Prostě je to vážné. Osoby blízké by měly poskytnout nějakou láskyplnou a kvalifikovanou radu. Pokud jsou ale osobami blízkými pánové Nejedlý a Mynář a najaté síly z dezinformačních webů, bude mít řešení neblahých vnitřních zmatků pana Jiřího ještě jistý odklad.

Vlastně je na tom ďábel ve své roli pokušitele ohledně práce s Jiřím Ovčáčkem stejně, jako je na tom hradní mluvčí. Nějak není co dělat. Nuda. Ovčáček si nejspíš vystačí sám. Musí to být utrpení. A ještě netušíme, jestli ví, že jím nejvíc zřejmě pohrdá jeho šéf Miloš Zeman.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]