Když rudý vlastizrádce Vojtěch Filip hází špínu na jiného

Eric Drooker

Šéf komunistů Vojtěch Filip obvinil některé politické strany včetně mojí ODS z vlastizrady. To už je od něj čilé zoufalství kombinované s neskutečnou drzostí. Napadá mě citát ze známé písně Karla Kryla, vrah o morálce káže.

Pan Filip byl až do roku 1989 významným členem KSČ a podle některých zdrojů též agentem Státní bezpečnosti s krycím jménem Falmer. A jako takový podepsal prohlášení, že souhlasí se vstupem vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Připomínám, že vojáci především Sovětské armády mají za dobu okupace na svědomí na 400 mrtvých lidí. Takže komunisté jako Vojtěch Filip de facto schvalovali vraždy vlastních spoluobčanů.

Soudruh Filip byl stoupencem režimu, který zaprodal svoji zemi cizím zájmům a vědomě jí škodil. V letech 1948-1989 jsme ztratili svoji suverenitu a byli de facto kolonií Sovětského svazu. Rusové od nás odváželi prakticky všechen vytěžený uran, který pro ně bez patřičných ochranných pomůcek těžily v riskantním prostředí desítky tisíc politických vězňů v Jáchymově a jinde. Za tuto cennou surovinu jsme od Moskvy nedostávali patřičnou protihodnotu. Čili se dá říci, že jsme na dodávkách uranu v rámci nevýhodných vztahů se Sovětským svazem, jehož nástupkyní je Ruská federace, prodělali miliardy korun. A také v mnoha jiných oblastech jsme museli dělat to, co nám SSSR rozkázal. Tak jsme například nemohli vyrábět osobní auta vyšší střední třídy nebo vlakové soupravy pro pražské metro.

To všechno Filipovi a dalším soudruhům nikdy nevadilo. Proto je tragikomické, že on, pro něhož vlastizrada a kolaborace s nepřítelem, byly trvalou činností, z ní obviňuje jiné. Měl by si uvědomit, že současné Německo je naším spojencem v NATO a nejdůležitějším obchodním partnerem.

Počínání vrchního soudruha se ovšem dá pochopit i z toho hlediska, že jeho KSČM výrazně ztrácí voličské preference a reálně jí po příštích volbách hrozí konec v Poslanecké sněmovně. A tak se touto radikální rétorikou snaží svoji partaj zachránit. Myslím si však, že stejně neuspěje.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner