Václav Klaus mladší podle serveru Aktuálně.cz sdělil, že by chtěl v budoucno navázat spolupráci s Ivem Valentou, senátorem a spolumajitelem dezinformačního webu Parlamentní listy. Je to logický krok, protože právě mezi jejich čtenáři by Klaus ml., který se příliš často nezadržuje pravdou, rád hledal voliče. Má to ale jeden háček – svůj záměr zjevně prozradil dřív, než s tím Valenta mohl souhlasit.

Valenta je členem senátorského klubu ODS. S Klausem ml. mají sice společné názory a postoje, ale stranička, kterou junior zakládá, zatím nemá žádný reálný vliv a není vůbec jasné, že by někdy mít měla. Protože jedna věc je podpora dezinformačních webu a Babišovy MF DNES, druhá věc je reálná stranická základna a program, který nebude představovat jen hloupé vymezování.

Klaus ml. zatím pro své úmysly získal poslankyni Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, avšak ani ona nevypadá na žádné velké terno. A tak by Klaus ml. potřeboval silného spojence, který také oplývá financemi (a jelikož Valenta vydělává na hazardu, o to jistě nebude nouze).

Je ovšem otázkou, kdo bude ochoten vsadit na člověka, o němž se ví, že jednu stranu už zradil. Na člověka, jehož otec otočil kormidlo svých názorů úplně opačným směrem jen proto že se to zrovna hodilo. Jak mohou budoucí spojenci vědět, že se totéž příště nestane jim?

 

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora