Klaus mladší je asi vítačem migrantů. Nosí roušku, což je podle Klause staršího jejich znakem

Twitter a facebook Václava Klause mladšího

Václav Klaus junior na demonstraci proti nošení roušek a dalším vládním opatřením | FOTO: Twitter a facebook Václava Klause mladšího

Na nedělní demonstraci proti vládním opatřením na Staroměstském náměstí v Praze byla k vidění prapodivná čeládka. Bizarní figurky dezinformační scény, kouzelník Žito Landa, tentokrát v roli blanického rytíře-epidemiologa, neonácci, prokremelští extremisté, odpůrci očkování, pomatenci věřící v čipování a žvanící o koncentrácích pro neočkované, nechutné existence s židovskou hvězdou, hrající si na oběti holocaustu… a Václavové Klausové. Oba. Otec bez roušky, syn s rouškou. Klaus starší ovšem tvrdí, že rouškaři jsou „vítači“. To jsme tedy o juniorovi nevěděli.

Nedávno se totiž exprezident Václav Klaus (který roušku demonstrativně nenosí a už za to byl i pokutován) pro ČTK obsáhle rozhovořil o takzvaných rouškařích, čili o lidech nosících v době pandemie covidu-19 roušky, a pečlivě vypočítal, co všechno takové jedince charakterizuje. V první řadě zdůraznil, že tito lidé jsou „vítači migrantů“. Což je ovšem v případě Václava Klause juniora dost překvapivá zpráva. Už jen proto, že jeho hnutí Trikolóra, které po svém odchodu z ODS založil a jemuž předsedá, má program těžce populistický, národovecký až nacionalistický. Nic z toho Klaus mladší nepopírá, ke všemu se naopak hlásí.

archiv

Tomu odpovídají i jeho výroky, jako například ten, že v zájmu české společnosti není „tahat sem migraci“. Masová migrace u nás prý sice není, jak připouští, ale jedním dechem dodává, že by mohla být. Tak jistě – není to sice pravda, ale mohla by být. Je třeba vymyslet si nepřítele a rázně proti němu začít bojovat. Intelektuálně nesmělý elektorát to ocení a pustí se po boku čackého vůdce též do boje proti chiméře. Ovšem to překvapení, když se od jeho otce, byť nepřímo, dozvídáme, že sám mladý Václav je – ó, hrůzo! – pravděpodobně vítačem. A pokud jím není dokonale, plně a cele, pak přinejmenším z poloviny. Soudě z toho, že „rouškařem“, jak dokládá fotografie, sice je, ale roušku má uvázanou jen napůl. Rozvázané spodní tkanice se mu elegantně plazí po ramenou. Dalo by se tedy říct, že je polovítač.

To ale není jediná šokující zpráva, kterou se od Klause seniora o jeho potomkovi dozvídáme. Takzvaní rouškaři prý mají celou řadu dalších typických znaků. Tak například prý touží po posílení Evropské unie a rychlém přijetí eura. Tak to jsme o Klausovi mladším taky nevěděli. V roce 2016 na svém facebookovém profilu hlásal: „Nevidím jinou cestu, než vypadnout z Evropské unie a tvrdě kontrolovat vlastní hranice. I za cenu, že o třetinu zchudneme.“ Koncem roku 2019 se ale ozval Klaus starší s prohlášením, že vystoupení Česka z EU představuje dnes dětinský nápad, s jakým mohou přicházet jen nezodpovědní lidé. Au! Taková nezodpovědnost přímo v rodině? Rovněž dodal, že stát si pevně ve svých názorech a každou chvíli je neměnit je správné.

A tak asi půl roku poté, v červnu 2020, už Václav Klaus mladší názor změnil a prohlašoval, že například kvůli ohromnému množství zboží na vývoz, které jde z ČR právě do zemí EU, a s tím související nutnosti hájit své obchodní a hospodářské zájmy, by vystoupení bylo nerozumné. Najednou jako by ho představa chudnutí, kterou by byl před několika lety všem klidně naordinoval, už tolik nelákala. „Abychom my sami vystupovali – souhlasím se svým otcem – to by bylo dětinské,“ sdělil pro server Seznam Zprávy Dobrá tedy, berme to tak, že v roce 2016, ve svých 47 letech, měl mladší Václav ještě dětinské názory, ze kterých už dnes vyrostl. Posílení Evropské unie ani brzké přijetí eura ale rozhodně neprosazuje, takže kromě polovítače jeho poloviční rouška zřejmě značí, že je i pouhý „polohujer“.

To ale pořád není všechno. „Rouškaření“ prý podle Klause seniora dokonce vypovídá též něco o sebevědomí člověka, o jeho politickém světonázoru či hodnocení světa. Chce snad pan exprezident říct, že jeho syna trápí nějaké problémy se sebevědomím, že má nevhodné politické náhledy či snad prapodivné vidění světa? Co se to děje v Klausovic kuchyni?

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner