Institut Václava Klause nezklamal a z napadení Ladislava Jakla v metru neznámými útočníky se pokouší vytlouct nějaký ten kapitál. Aniž pro to mají jakýkoli doklad, hned tamní bystří „analytici“ našli typické viníky.

IVK vyhlašuje: „Tak ohavný čin by se nestal, kdyby v České republice nebylo soustavně a cíleně zvyšováno politické napětí těmi, kteří si jiný než svůj vlastní názor neumí představit, těmi, kteří každého člověka s odlišným politickým názorem veřejně urážejí, ostouzejí a dlouhodobě beztrestně brutálně verbálně napadají. Tak ohavný čin by se nestal, kdyby proti zvolení Ladislava Jakla členem RRTV nebyla vedena tak nesmiřitelná a útočná politická kampaň. Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií. V takové atmosféře je už pouze malý krůček k tomu, aby si leckdo vyložil tento stav jako normu, ve které je dovoleno naprosto všechno – včetně hrubých fyzických útoků a pokusů likvidovat lidi s odlišným názorem. O tom, kam taková doba vedla a v co vyústila, nás dostatečně trpce poučila historie 30. let minulého století v Německu.“

Je zajímavé, že ostouzení a brutální verbální napadání, pokud ho provozuje pan Zeman na Hradě a hradní fámulus Ovčáček, IVK nijak neznepokojuje. Když Zeman vtipkuje o likvidaci novinářů, nijak je to nezajímá. Je to ten samý Zeman, kterého Klausové podpořili ve volební kampani a tedy nesou za jeho sprostoty a urážení také odpovědnost.

Klausův fanklub, kterému se vznešeně říká institut, pracuje systematicky na rozleptávání demokratického systému vyhlašováním fantasmagorických idejí „demokracie bez přívlastků“ a Klaus st. sám poklonkuje režimům, kde se brutálně zachází s opozicí a jinak smýšlejícími. Chápeme, že fanklub sídlí v zámečku, na který přispěl pan Kellner, který podniká v Rusku a Číně, což může myšlenkové struktury uživatelů poněkud ovlivnit, ale všechno by mělo mít nějaké meze.

Máme u nás dvě toxické stoky plné demagogie, jednu zapáchající na Hradě a jednu mírně navoněnou v IVK.

Lidé z zámečku už zřejmě moc neuvažují o tom, co píší. Typická je věta: „Viníme ty, kteří po léta nerespektují výsledky demokratických voleb a politickou moc chtějí získat mimo demokratické volby prostřednictvím rozvášněných davů na náměstích a spřátelených médií.“

Tak předně není známo, že by tu byly nějaké „rozvášněné davy“. To se zas někomu přehřívají kolečka v hlavě. Nevidíme, že by někdo zpochybňoval výsledky demokratických voleb. To si jen někteří myslí, že lid má odvolit a do příštích voleb mlčet. Nikým nezvolený IVK ovšem své fatwy na liberální demokracii chrlit může. Demonstrace klausovci raději nepořádají, protože by na ně nejspíš nikdo nepřišel.

Pokud jde o ta „spřátelená média“, to je dost půvabná zmínka. Stačí se podívat, jaká média jsou spřátelená s Hradem, Babišem a veškerými Klausy. Přesně ta, která se jednou budou uvádět v učebnicích jako příklad dezinformačních institucí.

Takže ať už nás nikým nezvolený Institut Václava Klause laskavě nevychovává ohledně demokracie a morálky. Je to trapné.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora