Komunisté buď mají smysl pro humor, nebo na ně dolehla horka. Možná chtějí od něčeho odvést pozornost.

Předseda KSČM Vojtěch Filip řekl Hospodářským novinám, že novináři by měli být voleni a podávat majetková přiznání stejně jako poslanci nebo starostové. Vojtěch Filip prý chystá přes léto připravit zákon, který by to umožnil.

„Mediokracie vítězí nad demokracií. Potom budeme muset sáhnout k tomu, že kdo bude chtít být novinář, bude muset být zvolený. Každé čtyři roky se bude muset podvolit volbě,“ cituje server ihned.cz Filipa. „Nemyslím to ironicky. Myslím to úplně vážně, zejména ve veřejnoprávních médiích. Ta budou první.“

Celkem nemá cenu takový nesmysl komentovat. Možná takové řeči vyjadřují nějaké skryté Filipovy touhy, ale takovýhle bizár nikde na světě není a nikoho něco takového nenapadlo zatím ani v Rusku. Pravděpodobnější je, že se šéf komunistů buď pokouší zaplevelit aspoň nějaké místo v novinách, aby tam nebyl samý Babiš a Antibabiš, nebo doufá, že to část voličů tak nadchne, že přihodí KSČM půl procenta navíc.

V každém případě komunistům nikdo nebrání, aby šli příkladem. Novináře Haló novin si klidně mohou volit a na jejich majetková přiznání se podíváme, když na tom budou trvat.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora