Komunista Filip píše, že neznalost, manipulace a hloupost vládne. Přesně tak, soudruhu

F24

Šéfkomunista Vojtěch Filip v Haló novinách píše (2. 6.), že „soudného člověka dnes musí jímat hrůza, co se všude kolem děje, jak se przní dějiny“. Svatá slova! No, tak svatá třeba ne, když jde o komunistu a u něj nic svatého nehrozí ani metaforicky. Prostě je to s tím przněním dějin pravda, ačkoliv samozřejmě přesně naopak, než jak to komunista myslí.

Vojtěch Filip píše: „Dnes jsem si přečetl, že Velká vlastenecká válka nebyla žádná Velká vlastenecká válka, ale sovětská armáda že bojovala za budoucí komunistické ovládnutí Evropy atd. Neznalost, manipulace a hloupost vládne. Kdyby těch dvacet milionů mrtvých vojáků Rudé armády mnoha národů SSSR mohlo vstát z hrobu, tak by tyhle pisálky museli mlátit nejméně čepicemi.“

Pak popisuje, jaké má to údajné bídné ponětí o historii důsledky: „Na té vyšší úrovni se zase klaníme zemím, které nám historicky jednak nikdy nepomohly a jednak mají hodně temnou minulost, coby kolonizátoři loupící na africkém kontinentu (mimochodem jen na okraj: vysvětlete mně, jak je možné, že nerostnými surovinami oplývající Afrika žije v tak děsivé chudobě? … protože tzv. vyspělé země západní Evropy ji vyloupily – pěkně vzorově demokraticky … – koneckonců jako dnes u nás, byť metody nejsou na první pohled až tolik drastické … – evidentně to je dědičné).“

Docházejí argumenty, tak je potřeba se obrátit ke starým dobrým frázím. Můžeme si tak zase užít klišé o kolonialismu, který ovšem skončil dřív, než své kolonie ve východní Evropě pustil rozpadající se Sovětský svaz. Nerostné suroviny ovšem v Africe zůstaly, což se nedá úplně říct o uranu u nás. Ten si neodvezli američtí imperialisté. Spíš by mělo soudruha napadnout, jak je možné, že si tamní státy s tím bohatstvím a podnebím nějak neví rady. Mimo jiné taky proto, že tamní vlády řízené všelijakými šílenými marxisty nebyly nikdy schopné ty věci řídit a staraly se spíš o to, aby si soudruzi nahrabali. Všude samé socialistické a národní strany a výsledkem je hlad.

Ale hlavně by bylo zajímavé, koho by šli mlátit čepicemi padlí vojáci Rudé armády. Třeba ti, co je do zad střelili soudruzi z jednotek SMERŠ. Nebo ti, co zemřeli kvůli neschopnosti Stalinova generálního štábu (Stavky) v německém zajetí, anebo je pak vedení vlastní země poslalo po válce do lágrů jako zrádce. Pokud jde o mrtvé „mnoha národů SSSR“, ty by snad bylo lepší z (četných) hrobů moc nevyvolávat, protože by si šli vyřídit účty především s komunisty. Třeba ti, co zahynuli na Ukrajině kvůli stalinskému hladomoru.

Ale jinak má Vojtěch Filip samozřejmě pravdu: „Neznalost, manipulace a hloupost vládne.“ Není nad soudružskou sebekritiku, byť nevědomou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner