Šéfkomunista Vojtěch Filip propadl záchvatu třídního hněvu a rozepsal se na Twitteru (16. 8.):

Jan Rejžek (do roku 1989 v nomenklatuře ÚV KSČ) nazval lidi, kteří vyjádřili svůj názor za mimoňe (sic!). Hloupé tvrzení, které nerespektuje právo na názor. Co čekat od tzv. kritika, který nikdy nic nevytvořil. Asi jako v časopisu Melodie před listopadem 89. Prostě urážky neschopného.

Čím Filipa Rejžek tak rozhořčil? Dotkl se pana Foldyny, duší bolševika. Foldyna sice pořád ještě předstírá, že je sociální demokrat, ale tomu snad nevěří ani on sám. Rejžek na E15 napsal: „Do čela pelotonu mimoňů se čerstvě vyhoupl vyučený lodní mechanik a bývalý kapitán vnitrozemské plavby Jaroslav Foldyna. Což o to, že v minulosti protestoval proti vyhlášení nezávislosti Kosova, za prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách a že patří k příznivcům putinovských motorkářů Noční vlci.

O víkendu se s dalšími exoty typu Petra Hampla, Ladislava Jakla, Lenky Procházkové, Benjamina Kurase, Martina Konvičky či Tomáše Vandase zúčastnil vlasteneckého setkání Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže na zámku v Příčovech u Sedlčan. A kromě pseudovlasteneckých blábolů označil také probíhající pochod Prague Pride za „pochod kreatur s nahými zadky“.

Tady se soudruh dopustil nelogičnosti. Pokud o někom řekneme, že je mimoň, tak to neznamená, že mu upíráme právo na názor. To by bylo tehdy, kdybychom mimoňovi bránili mimoňství veřejně provozovat. Jenže jak vidíme, není tomu tak. Celá ta besídka zvláštní školy svobodně proběhla a my si tamní výroky můžeme užívat. Stejně tak se může svobodně vyslovovat mimoňka Kateřina Konečná, momentální komunistický kůl v plotě v europarlamentu. Jiří Ovčáček může v pelotonu mimoňství usilovat o přední místo a je přímo ve světle ramp. Institut Václava Klause má na produkci mimoňství dokonce zámeček. A tak bychom mohli pokračovat.

Ještě by nám s. Filip mohl sdělit, co sám v životě dokázal. Pokud jde o tu Melodii, kde údajně Rejžek podle něj nic nedokázal, klame ho paměť. Rejžka a další lidi soudruzi přece tenkrát vyhodili kvůli tomu, že tam něco dokázali. Soudruh Filip je ale jistě schopný. Všeho schopný.

Tak čest práci, soudruhu Falmere.

 

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora