Komunista přirovnal Miloše Vystrčila k Hermannu Göringovi a napadl tzv. havloidní politiky

Ilustrační foto (repro: m.qv67.com)

Ilustrační foto | FOTO: repro: m.qv67.com

Josef Šenfeld, předseda OV KSČM Litoměřice, se 1. září v Haló novinách pustil do geopolitických úvah a odhalil spiknutí a paralely ohledně návštěvy Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu. Předsedu senátu dokonce přirovnal k nacistickému válečnému zločinci Hermannu Göringovi.

Šenfeld píše: „Ano, zdá se, že tentokrát tomu všemu bude jinak. Z Číny nepřijde jen ‚2045. vážné varování‘, které svého času bylo zaměřeno na americká letadla narušující čínský prostor, ale že čínská strana tentokrát se svým postojem vůči nám nebude nijak váhat. Už snesla dost. Pražský primátor Pirát Hřib se pokusil v zájmu někoho jiného, nikoli hlavního města a České republiky, vrazit klín mezi slušně se rozvíjející obchodní a další vztahy. Přitom Čína, to je velký prostor pro nabídku našeho zboží, a tedy i pro odbyt práce našich dělníků, inženýrů a dalších profesí. To všechno vzhledem k postojům některých našich havloidních politiků může být jinak. Přeháním? Nikoli. Představte si, že ve třicátých letech by muž číslo dvě nacistické říše Hermann Göring oficiálně v čele delegace přijel do Liberce a tady jednal s Henleinem, aniž by vzal na vědomí československou vládu, o úzké spolupráci Německa a ‚Sudet‘. Nebo by se dnes třeba pan Vystrčil namísto do Číny vydal do Barcelony, aby tu jednal se separatistickým vedením Katalánska. Myslíte, že by to nemělo odezvu?“

Šenfeld také píše o tom, že všechno je jen hra amerických imperialistů, kde naši politici slouží jako loutky velkokapitálu, a tak všelijak podobně.

Je hezké, že komunista má takovou starost o to, co si myslí kapitalistická velmoc Čínská lidová republika. Komunisté za svou stoletou historii nebyli příliš proslulí nějakou empatií, tak proč to nenatrénovat hned na nějaké vzdálené kultuře. Pokud jde o historii, má v tom s. Šenfeld dost zmatek. Tchaj-wan není nějaká vzbouřenecká provincie, která se odtrhla od ČLR. Je to samostatný stát, a to nejen fakticky, ale také uznávaný jinými státy. Stal se kdysi obětí obratu amerického prezidenta Richarda Nixona, takže za „Čínu“ byl označen komunistický stát na pevnině. Tehdy tento manévr, který dost vypekl SSSR, následovaly další země. To ale nedělá z Tchaj-wanu nějaké čínské Sudety. Přirovnávat vedení totalitní Číny k předválečné československé vládě je dost přihlouplé, stejně jako z lidí na Tchaj-wanu dělat separatisty. Jak to dopadá, když se čínští komunisté dostanou k moci na nějakém území, kde si vládu nad dosud svobodnými Číňany nemohli užít, je vidět na osudu Hongkongu. To by Tchajwanci zřejmě nechtěli zažít.

Přirovnat druhého nejvyššího ústavního představitele země k nacistickému válečnému zločinci je odporné. Od komunistů s jejich temnou historií už ale nic jiného nečekáme a mohou si za to sami.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner