Komunista Skála pravděpodobně zešílel. Přinejmenším to tak vypadá z jeho psaní

ČTK

Josef Skála | FOTO: ČTK

Josef Skála, komunista starého ražení (což jsou ovšem skoro všichni), se zřejmě rozhodl odvést pozornost od výroků spolusoudruha Grospiče považujícího mrtvé z doby invaze roku 1968 za oběti dopravních nehod. V Haló novinách napsal článek, kde zvolil jazyk připomínající vize stalinistického básníka, který požil LSD.

Stačí jen ocitovat, co si oddaní čtenáři Haló novin mohou 2. 11. přečíst. Z nějakého důvodu se zase vrátil ke Koněvovu pomníku, o kterém bylo chvíli požehnané ticho.

Citujeme: „Prolhaná nenávist ztrácí dech. Tím odpornější vypouští jed. Ten hnus nedští jen z pár zabedněných lotrů. Raší z hnojníku darebáctví, sahajícího mnohem výš. Až ke katedrovým vrtichvostům a rychlokvaškám u koryt.

To mají dohnat bečky jedu, třísnící už i ty, kdo za nás položili životy… Do Ruska jezdí i statisíce Čechů. Lhaní na jeho adresu to staví mantinely. To mají dohnat bečky jedu, třísnící už i ty, kdo za nás položili životy… Hybridní válka, tupící jejich věčnou slávu, spojila srdce okoralá na kost. Skáčou, jak pískají noví váleční magoři. Ženou nás pod jejich opratě. Vřeští jen jménem menšiny. Řídnoucí a legračně pelichající. Ta špína si vybrala zbraně špatně. Hnusí se i většině těch, kdo Rusko bůhvíjak »nemusí«… Drzost grázlů, ostouzejících rudoarmějce, však láme rekordy.“

To se soudruh docela rozjel, ne? Jako by měl nějaký generátor náhodných slov, která byla převzata z normalizačního Rudého práva.

Jen pro připomenutí, co jedinec registrovaný jako důvěrník Státní bezpečnosti o sobě za starých časů, ve svém vlastním životopisu ze 70. let sdělil: „Internacionální pomoc SSSR a ostatních socialistických zemí v srpnu 1968 jsem přivítal s nadšením a ulehčením. Sovětská vojska jsem uvítal 21. srpna na úsvitu na ruzyňském letišti.“ „Snažil jsem se pomáhat sovětským vojákům i ve zdánlivě bezvýznamných věcech jejich každodenního života u nás. Brzy po vstupu vojsk, ihned poté, co se rodičům podařilo navázat kontakt, jsem začal pracovat jako autor článků, zpráv a poznámek pro rozhlasovou stanici Vltava a týdeník Zprávy.“

Takže kolaborant.

Jak tu invazi vidí dnes? Pro Blesk Skála vykládal v únoru 2017: „Bylo to velké vojenské bububu v situaci, kdy oba bloky bránily svoje hranice a svoje systémy, i vojenskou silou. V té době probíhala válka ve Vietnamu, v Indočíně, tam byly miliony mrtvých. Tady přišlo půl milionu vojáků a udělali velké bububu. Kdyby nebylo studené války a toho všeho, tak se to nemohlo stát.“

Hezky řečeno.

Jsme rádi, že s. Skála z nějakého důvodu ztratil i taktické zábrany a řádí ze všech sil. Aspoň vidíme, jak se věci mají. Vymírající strana si možná myslí, že jí pomůže zostření třídního boje, jak to kdysi hlásal generalissimus Stalin.  Jenže na to už jsou tu dnes noví sekáči.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner