Komunisté zase vytáhli válkychtivé snahy Washingtonu. Už se nám stýskalo

archiv

Pořádná ideologická nálož proti americkému imperialismu a sudetoněmeckému revanšismu patřila za vlády jedné strany ke každodennímu folkloru Rudého práva a Televizních novin. Občas se ještě přidalo něco o revizionismu, sionismu a klerofašismu.

Když někdo najde na půdě staré rachejtle, nejspíš ho napadne, jestli by nešly zase použít. Komunisté to mají ohledně materiálu pro svou ideologickou palbu poměrně snadné, protože bez velkých úprav mohou použít cokoliv, co se tu za jejich monopolního panství psalo. Je potřeba občas vyměnit nějaká ta jména amerických prezidentů, ale jinak není na věci co měnit.

Teď se s. Filip Zachariáš, předseda OV KSČM Vyškov pustil do americké vlády. Do té se dnes pouštějí často i ti, co jinak dosud smýšleli proamericky, protože jim počínání prezidenta Trumpa připadá poněkud neamerické. To je ale jiná kapitola.

S. Zachariáš vylíčil v Haló novinách (9. 8.), jak je dnešní Rusko hrdé: „Rusko se totiž nepodřizuje. To bylo za alkoholika Jelcina. Dnes v jeho čele je jiná garnitura vůdců. Ti hlavy neskloní. Stejně jako Číňané v Asii a Írán na Blízkém východě. Válčí se sankcemi, omezeními, tlakem na spojence, zákazy, příkazy a občas se i střílí, i když cizími ozbrojenci, ale většinou americkými zbraněmi. Je to výhodné, protože ‚američtí dělníci‘ mají práci a dál mohou věřit ve »svaté poslání« své země. A hlavně, spokojen je kapitál. Všechno totiž nese zisky.“

Pak nám sdělí, jaké následky měla světovládnost různých velmocí a že stejně všechny říše padly: „Víra v to, že Spojené státy jednou dopadnou jako Řím, říše Karla Velikého či Habsburci, nám nestačí. Proto se musíme postavit proti válkychtivým snahám Washingtonu, prezidenta Trumpa, proti agresivitě a proti rušení těžko a dlouho vyjednávaných smluv. Svět totiž by měl směřovat k míru, a ne k vyvyšování se jednoho nad druhým, Spojených států nad těmi nepodřizujícími se, protože se právě nyní tam za oceánem cítí ‚vyvoleným národem‘.“

Na OV KSČM ve Vyškově zřejmě nejsou dobře informováni. Hrdý kremelský režim má takovou hrůzu ze svých vlastních občanů, že je zatýká jen za to, že jdou po moskevské ulici, aniž ti lidé něco volají, nesou nějaké transparenty a poslouchají nějaké projevy. Jisté blonďaté dívky se režim bojí tak, že jí nedovolí kandidovat ve volbách a komando ozbrojenců ji přijde sebrat ještě před začátkem i té povolené demonstrace.

Čínský spojenec už si na Sibiři ekonomicky plundruje lesy a působí ekologické škody, ale Kreml ani nepípne, protože ekonomicky ve vztahu k Číně tahá za kratší konec provazu. Zatímco se po Rusku šířily fake news, jak si chtěli Američané přivlastnit Sibiř, dělá to Čína. A Írán jako spojenec, to celkem mluví samo za sebe. To nám to ta ortodoxní Svatá Rus dopracovala.

Ale tak když může moskevský patriarcha dát medaili za zásluhy šéfovi komunistů Zjuganovovi, vidíme, že Rusko je ve skutečnosti na čele postmoderny. Tento kůň v čele stáda je ale dost chromý a kdyby neměl jaderné zbraně, nikdo by ho nebral moc vážně.

Zřejmě si to komunisté chtějí ještě užít, jako si to užívali za svých mladých let.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner