Komunistka Vostrá napsala, že Zeman není robot. Ta by to mohla vědět

Twitter Jiří Ovčáček

Už jsme si úplně nebyli jistí, ale máme to potvrzeno ze spolehlivého zdroje. Miloš Zeman není robot. Napsala nám to poslankyně Miloslava Vostrá, předsedkyně rozpočtového výboru Sněmovny.

S. Vostrá v Haló novinách (16. 8.) sdělila, co si myslí o „dnes tolik protestující pravici“, které se nezdá, že Zeman nejmenoval pana Šmardu ministrem a ještě zpochybňuje přímou volbu prezidenta.

„Holt hlava státu neskáče, jak si přeje. To ale měla předpokládat, každý člověk má svůj rozum, vlastní názor. Prezident má navíc zodpovědnost vůči státu i jeho občanům. Loutku na postu prezidenta bychom si jistě nepřáli. Tak proč ten úžas nad rozhodnutím prezidenta, který byl zvolen v přímé volbě?“

A ještě: „Pokud si někteří politici nepřejí na postu prezidenta myslícího a přemýšlejícího člověka, postačí jim patrně k podpisům naprogramovaný robot, nejlépe v barvách, které si tito rádoby ‚politici‘ určí.“

Komunisté měli rádi slova jako „rádoby“ a „takzvaní“. Jako by v rámci vědeckého světového názoru viděli reálně svět především oni a zbytek světa nosil „brýle mámení“, jak to známe z Komenského.

Tak především je úplně jedno, jak byl prezident zvolen. Jde o to, jestli dodržuje ústavu.

Pokud jde o tu robotickou část jeho osoby, Ing. Zeman samozřejmě skáče, jak někteří chtějí, především jak chtějí v Moskvě a Pekingu. To se může uskákat jak svého času reprezentant Raška na lyžích. To skákání je pochopitelně míněno jako metafora, nemáme dojem, že fyzicky by taková činnost panu prezidentovi prospěla. Nadměrná konzumace alkoholu a jiných zdraví neprospěšných potravin pochroumala jeho tělo i mysl do takové míry, že si samostatností jeho rozhodování nemůžeme být moc jisti.

Pokud jde o ty „rádoby politiky“, s. Vostrá nějak nezaregistrovala, že nejsou „rádoby“, ale že byli zvoleni a že opoziční strany mají mnohem více hlasů než chřadnoucí KSČM.

Přejeme KSČM odchod do politického hrobu a budiž vám tato země těžká.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner