Už jsme si úplně nebyli jistí, ale máme to potvrzeno ze spolehlivého zdroje. Miloš Zeman není robot. Napsala nám to poslankyně Miloslava Vostrá, předsedkyně rozpočtového výboru Sněmovny.

S. Vostrá v Haló novinách (16. 8.) sdělila, co si myslí o „dnes tolik protestující pravici“, které se nezdá, že Zeman nejmenoval pana Šmardu ministrem a ještě zpochybňuje přímou volbu prezidenta.

„Holt hlava státu neskáče, jak si přeje. To ale měla předpokládat, každý člověk má svůj rozum, vlastní názor. Prezident má navíc zodpovědnost vůči státu i jeho občanům. Loutku na postu prezidenta bychom si jistě nepřáli. Tak proč ten úžas nad rozhodnutím prezidenta, který byl zvolen v přímé volbě?“

A ještě: „Pokud si někteří politici nepřejí na postu prezidenta myslícího a přemýšlejícího člověka, postačí jim patrně k podpisům naprogramovaný robot, nejlépe v barvách, které si tito rádoby ‚politici‘ určí.“

Komunisté měli rádi slova jako „rádoby“ a „takzvaní“. Jako by v rámci vědeckého světového názoru viděli reálně svět především oni a zbytek světa nosil „brýle mámení“, jak to známe z Komenského.

Tak především je úplně jedno, jak byl prezident zvolen. Jde o to, jestli dodržuje ústavu.

Pokud jde o tu robotickou část jeho osoby, Ing. Zeman samozřejmě skáče, jak někteří chtějí, především jak chtějí v Moskvě a Pekingu. To se může uskákat jak svého času reprezentant Raška na lyžích. To skákání je pochopitelně míněno jako metafora, nemáme dojem, že fyzicky by taková činnost panu prezidentovi prospěla. Nadměrná konzumace alkoholu a jiných zdraví neprospěšných potravin pochroumala jeho tělo i mysl do takové míry, že si samostatností jeho rozhodování nemůžeme být moc jisti.

Pokud jde o ty „rádoby politiky“, s. Vostrá nějak nezaregistrovala, že nejsou „rádoby“, ale že byli zvoleni a že opoziční strany mají mnohem více hlasů než chřadnoucí KSČM.

Přejeme KSČM odchod do politického hrobu a budiž vám tato země těžká.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora