Krokodýlí slzy pana doktora Kubka

Prezident České lékařské komory Milan Kubek a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v Otázkách Václava Moravce 23. 3. 2020  (printscreen ČT24)

Prezident České lékařské komory Milan Kubek a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula v Otázkách Václava Moravce 23. 3. 2020 | FOTO: printscreen ČT24

Prezident České lékařské komory Milan Kubek teď úpěnlivě vyzývá české lékaře pracující v zahraničí, aby se „alespoň na čas vrátili domů a pomohli svým bývalým kolegům v našich nemocnicích“. „Vraťte se, prosím, na čas domů pomoci našemu zdravotnictví,“ žádá Kubek ty samé doktory, jejichž odchodem do ciziny za lépe placenou prací vydíral v roce 2011 Nečasovu vládu a tehdejšího ministra zdravotnictví Leoše Hegera v rámci nátlakové kampaně „Děkujeme, odcházíme“.

Podle tehdejších zpráv médií dalo prý na konto zmíněné kampaně výpověď v českých nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních téměř čtyři tisíce lékařů ze všech oborů a regionů. Jistě, bylo to jejich svobodné rozhodnutí. Proč by se ale teď tito a další doktoři za daleko mizernějších poměrů do českého svinčíku a eskalující krize vraceli? Navíc za nejasných podmínek, protože výzva pana doktora Kubka je spíš politickou proklamací než konkrétní nabídkou. V západní Evropě mají daleko lepší a důstojnější pracovní podmínky, a navíc je tam momentálně kvůli epidemii koronaviru taky dost potřebují. Zatím se jich na Kubkovu výzvu přihlásilo 16. Prostě job pro dobrodruhy a rodilé zlatokopy.

Milan Kubek tím nicméně opět prokazuje svoje politické preference podle přísloví „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“. Andrej Babiš a Roman Prymula jsou přece něco jiného než Petr Nečas a Leoš Heger. A taky je teď naše společnost a zdravotnictví ve vážných potížích, které nezaslouženě spadly z nebe, a musíme s Babišovou vládou „táhnout za jeden provaz“, abychom se z nich společně vyhrabali. Naštěstí se v současné situaci musíme obejít bez Kubkova předchůdce a ideového souputníka MUDr. Davida Ratha.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]