Lipovská pohrdá pamětí národa. Vzpomínky na Miladu Horákovou má za fráze

Slečna Hana Lipovská, členka Rady České televize, má občanské připomínky komunistické popravy doktorky Milady Horákové za laciné a agresivní „fráze z tlampačů“. Jak zčerstva vyjevila na sociálních sítích, je to prý přesně to, proti čemu sama Horáková bojovala. Jakkoliv ta byla spolu s Františkou Plamínkovou a Fráňou Zemínovou významnou postavou českého ženského hnutí a měla na srdci sociální péči, osudy matek-samoživitelek, jejich dětí a žen ve fabrikách, sovětskými poradci zrežírovaný politický proces, Gottwaldem a spol. pak završený její vraždou, je jedním z nejotřesnějších příkladů komunistické zvůle a mementem doby.

V době vzestupu vlivu komunistů na dění v zemi naléhavějším než kdy jindy. Radní Lipovská se přesto rozčiluje, že vzpomenout na Miladu Horákovou hlavně jako na svobodomyslnou a zásadovou političku, které rodná strana komunisty Filipa vzala život, jsou jen agresivní a prázdná slova. 

Radní ČT Hana Lipovská je okázalá katolička. A ohrnování nosu nad pamětí národa je neuvěřitelnou pýchou, ze které by se měla dlouze vyzpovídat. Jistě ale ne u svého pastýře, Dominika Duky, který neutuchá v adoraci spolupracovníka Státní bezpečnosti a podlézání proruskému kolaborantovi z Hradu. Prvního drží v premiérské sesli právě komunisté a druhý je víc, než českým prezidentem, zrádcem vlastní země a sluhou cizí mocnosti.

Stud a pokora by Haně Lipovské slušely určitě víc než samolibost maskovaná velkým křížem v klopě skromného kostýmku. Do mravních hodnot Milady Horákové má prorežimní radní dál než miliony světelných let, jakkoli ji může těšit těch pár hlupců na sociálních sítích, kteří ji s popravenou političkou ztotožňují. Jablko nepadá daleko od stromu: další, jedenácté přikázání, platí po kardinálu Dukovi i na jeho schovanku: Nezpapaláš!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner