Ministryně Schillerová je nadšena útulnými a pěknějšími pokojíky v Thermalu

Ministryně financí Alena Schillerová při kontrole útulnosti pokojů v karlovarském hotelu Thermal.  (Twitter/F24)

Ministryně financí Alena Schillerová při kontrole útulnosti pokojů v karlovarském hotelu Thermal. | FOTO: Twitter/F24

Makání pokračuje. Protože někteří čelní představitelé strany a státu jsou stále ještě na dovolené, maká teď Alena Schillerová dvojnásob. Teď se věnuje plně i otázkám hotelových interiérů.

Svůj poslední pohyb na území Česka nám popisuje na Twitteru:

„Dnes jsem zajela do Karlových Varů podívat se na průběh modernizace hotelu Thermal, která se nyní soustředí na snížení energetické náročnosti. Prohlédla jsem si i nové pokoje. Ty budou zanedlouho pěknější a útulnější. Podívejte se na jeden z nich, jak bude vypadat.“

Je dobře, že jsme informováni. Teď už víme, jak si třeba paní ministryně představuje útulnost. To, co nám ukazuje na fotografii, vypadá trochu jako nemocniční pokoj připravený coby nadstandard pro zenového mistra. Nenalezneme ani barevnou skvrnku, která by mohla nějak rozptylovat mysl meditujícího. Není tam nic, co by odvádělo pozornost k čemukoli lidskému nebo přírodnímu.

Twitter

V takovém interiéru člověk prostě nemůže propadnout nějakým černým myšlenkám. Pokud jde o snížení energetické náročnosti, té se jistě podaří dosáhnout. Když tam nebude nikdo jezdit, nebude tam ani spotřebovávat žádnou energii a také uhlíková stopa bude minimální. Musíme jen zvážit dopad na případnou zahraniční klientelu. V Karlových Varech pobývalo hodně Rusů, a ti by se v takovém prostředí mohli utvrdit v představě, že jsme tady všichni nějací Běločeši a jsme schopni všeho možného. Hodně by pomohlo, kdybychom v takových pokojích postupně ubytovali všechny členy vlády (a paní Moniku) a sledovali, jaké to na ně má po několika dnech účinky. S pobyty v naprosto temných prostorách máme jisté zkušenosti, ale tohle je vyloženě progresivní.

Prostě investice, která se vyplatí!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner