Monika Babišová je tak hardcore, až si ji pletou s jistou svéráznou kapelou

Instagram Moniky Babišové

Manželka předsedy vlády Monika Babišová (třetí zleva) | FOTO: Instagram Moniky Babišové

Atari Teenage Riot (zkráceně ATR) je německá hardcore kapela. A tak není nic divného na tom, že produkuje písně a klipy, které k podobným žánrům patří, a jak ona sama, tak její fanoušci prezentují fotografie, jaké byste své stařičké babičce nejspíš neukazovali. O dost podivnější ale je, že když někdo takovou fotku doplní popiskem, že jde o premiérovu choť Moniku Babišovou na jednom z nevázaných mejdanů, ohromná spousta lidí bez problémů uvěří, že je to fakt. Čímpak to asi tak může být?

Hudební skupina Atari Teenage Riot, založená roku 1992 v Berlíně, svůj styl, ve kterém se mísí punk s technem, nazývá digitální hardcore. Její tvorba je výrazně antifašistická, zaměřená proti neonacismu, anarchistická, s účelem provokovat, probouzet, šokovat. Jak už tak k tomuto žánru patří. Jedna z fotografií teď zdatně obíhá po síti. Ústřední postavou je dlouhovlasá blondýna v bílých minišatečkách s krajkovým podvazkem na stehně, čti v pracovním úboru děvčat z noční směny, ve společnosti podobně oděných slečen opřená o policejní vůz. Za ní je naaranžován značně naddimenzovaný nafukovací útvar tělové barvy sestávající ze dvou kulovitých částí a jedné dlouhé válcovité. Asi není třeba detailněji popisovat… Ale dobrá, jak už jsme řekli, je to hardcore a mohlo by to být i mnohem horší.

Anonymní twitterový vtipálek ovšem snímek doplnil textem: „Monika Babišová řádí v Lázních Bohdaneč. Foto MP Lázně Bohdaneč.“ A vypustil jej do světa. Pár všímavějších i z jen nemnoha viditelných písmen zaznamenalo, že na autě není napsáno POLICIE, nýbrž POLICE, a že tudíž věci nemusejí být, čím se zdají. Drtivá většina sledujících, sdílejících a komentujících ale vzala obrázek (ve skutečnosti pořízený v kanadském Montrealu a zobrazující někoho úplně jiného) jako fakt. A jala se ho drsně a ještě drsněji komentovat. Připadá jim zcela uvěřitelné, že na snímku s našpulenými „duckface“ rtíky a „žertovným“ nafukovacím… předmětem se žena českého premiéra oddává zábavě podle svého gusta. Jak je to probůh možné?

Je přece strašné, když mají občané téhle země poměrně silný důvod uvěřit, že tohle může být česká „druhá dáma“, manželka předsedy vlády. Ale ještě strašnější je, že se jim nikdo nemůže divit. Fotografie, které skutečná paní Babišová předvádí na svém instagramu, ať už z dovolených nebo z nevkusných oslav v dotačním centru známém jako Čapí hnízdo, se od popsaného výjevu zas tak moc neliší. Či spíš vůbec, vzpomeneme-li si na proslulou fotku rozverné paní premiérové v santovských šatečkách s floristou Šablatúrou v převleku za kardinála. Nálož nevkusu je přímo ohromující a styl východoněmeckého p–, ok, dobrá, řekněme raději filmů pro dospělé, budí nevolnost.

Napadlo by ale snad jinak někoho, že blondýna s vyšpuleným pozadím a tou košilatou rekvizitou na Twitteru, přes veškerou podobnost ve tváři, může být premiérova žena? Nenapadlo ani ve snu, viďte? Jistě, rozšiřovat podobné věci a vydávat je za skutečnost není v pořádku. To je něco úplně jiného než přiznané fotovtipy, byť by byly taky pěkně ostré. Tohle je za hranou, to se nedělá. Nikomu. Kdo ale může za to, že tomu lidi věří?

Místo obvyklých pochvalných výkřiků „paní Monice to moc sluší“, jaké vídáme na oficiálních profilech Andreje Babiše, teď tedy paní premiérová schytává drsné a znechucené komentáře. Tentokrát neprávem. Tentokrát je v tom nevinně. Kdo to ale má poznat?

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner