Mstivý Zeman opět nejmenoval Koudelku generálem. BIS narušuje hradní poklonkování Kremlu

ČTK

Ředitel BIS Michal Koudelka | FOTO: ČTK

Miloš Zeman opět nejmenoval generálem ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku. Vláda ho přitom navrhovala už třikrát. Premiér Andrej Babiš (ANO) dokonce loni v říjnu tvrdil, že mu Zeman povýšení slíbil, ale pak z toho nic nebylo.

Proč taková nevraživost? Zemanovi se prostě nelíbí celá BIS, protože narušuje jeho vlastní zahraniční politiku. (Přitom by nic takového provozovat neměl.) Podle Zemana Koudelka není člověk na svém místě. O poslední výroční zprávě BIS, pravil, že je to „plácání“ a příslušníci BIS „čučkaři“. Také nepravdivě tvrdil, že BIS u nás neodhalila žádné ruské agenty. Právě varování před ruskými a čínskými agenty Zemana zřejmě rozčiluje nejvíc.

V CIA, kde záležitostem tajných služeb rozumí snad lépe než na Hradě, převzal Koudelka v březnu ocenění za zahraniční spolupráci.

Zemanovo chování jasně ukazuje, že tento člověk nemá co dělat v žádné významné funkci, natož aby byl hlavou státu. Jeho soulad s ruskou hybridní propagandou je nápadný. Jemu to ovšem nevadí a soudí, že se může všem vysmívat do očí věčně. Ale ne, nemůže.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner