Muž si chtěl vzít do letadla v zavazadle raketomet. Tak mu ho sebrali

twitter.com/TSAmedia_LisaF

Bezpečnostní úředníci objevili v pondělí na mezinárodním letišti Baltimore-Washington v zavazadlech jednoho pasažéra poněkud neobvyklý „suvenýr“: V příručním zavazadle si vezl raketomet.

Muž uvedl, že raketomet si přivezl jako památku z Kuvajtu.

Možná se měl raději rozhodnout pro klíčenku,“ komentovala to tisková mluvčí bezpečnostní agentury TSA Lisa Farbsteinová.

Podle úřadů muž pochází z Texasu a byl příslušníkem americké armády. Raketomet nebyl funkční, nicméně i tak není povoleno vzít si ho do letadla ani do příručního, ani do jiného zavazadla.
Po vyřešení tohoto incidentu bylo muži nicméně povoleno nastoupit do letadla a pokračovat v letu.

Na Twitteru proběhla pod příspěvkem od bezpečnostní agentury debata, kde se názory na onoho muže i přístup strážců bezpečí lišily. Jeden přispěvatel tvrdí, že šlo o použitý raketomet, takže je to vlastně jen prázdná roura, která nemůže nikomu ublížit, pokud mu nespadne na hlavu.

Další pisatel si z toho ale dělá legraci a poznamenává, že poměry jsou skutečně hrozné: „Nejprve nás donutili vytahovat notebooky z našich tašek, pak nás donutili sundat si boty a teď si s sebou nemůžeme vzít ani naše raketomety!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner