Ruští komunisté teď řeší zásadní problém. Souvisí to se zneuctěním Josifa Vissarionoviče Stalina, dodnes populárního vůdce a také organizátora masových vražd a dalšího teroru.

Co se stalo? Všímá si toho server The Moscow Times. Jde o to, že vyjde nová počítačová hra, která nabízí hráčům možnost poznat Stalina jaksi intimně.

Světový distributor her Steam oznámil, že 10. října vydá BDSM simulaci pro jednoho hráče s názvem Sex se Stalinem. Hráč, který zaujme roli mladého cestovatele časem, dostane šanci změnit běh historie a „ukázat tomu kníratému chlápkovi, co je skutečná láska“.

Strategicky cenzurované snímky doprovázející ohlášení hry ukazují Stalinovu animovanou postavičku v různých fázích svlékání a v rozličných pozicích.

Maxim Surajkin, šéf Strany komunistů Ruska, nazval vývojáře této hry pro dospělé „šílenci“. Jen pro úplnost, tato strana je odlišná od Komunistické strany Ruské federace, kterou vede známý Gennadij Zjuganov. Je prý marxističtější.

Rozhlasové stanici Govorit Moskva Surajkin řekl, že hra musí být bez debaty zakázána. „Jsou to prostě lidé bez cti a svědomí a neskutečně se snaží přiživit na Stalinově rostoucí popularitě.“

Ruská komunistická strana (pro změnu ta Zjuganovova) mezitím sdělila, že orgány činné v trestním řízení by měly tuto hru vyšetřovat kvůli známkám extremismu.

Je potěšitelné, že se ruští komunisté začali zabývat otázkou extremismu. Více než sto let po Velké říjnové socialistické revoluci bylo na čase. Je ovšem pozoruhodné, že toto intimní téma s revolučním nádechem nevyužilo třeba postavičku Che Guevary, nebo jiného pokrokového krasavce. Na druhou stranu chápeme, že se nesáhlo přímo k Leninovi, protože toho mají lidé zažitého dost jako mumii a cokoli životného až živočišného, krom nesmrtelných idejí pochopitelně, si s ním asi nikdo nespojuje. I když do mysli komunistů nikdo nevidí. To jsou lidé zvláštního ražení, jak říkal sám Klement Gottwald.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora