Nehubne Zeman na zápas MMA? Ještě kilo a může zbít Vémolu

repro youtube.com

Karlos "Terminátor" Vémola | FOTO: repro youtube.com

Úbytek váhy Miloše Zemana znepokojil celou řadu lékařů i odborníků na stravu. Nikdo z nich se ovšem nezamyslel nad tím, jestli prezident nemůže hubnout záměrně. Nabízí se hned několik variant proč, ale nejpravděpodobnější je chystaný zápas v MMA. Současných 85 kilogramů by ještě Zemana do oktagonu nepustilo, ale stačí málo a mohl by vyzvat třeba Karlose Vémolu.

S nejznámějším českým zápasníkem ve smíšených bojových uměních se prezident seznámil 28. října 2018. Vémola hlavu státu zaujal tím, že na svých trenýrkách nosí českou vlajku. Tehdy se tedy mohli oba borci domluvit na vzájemném přátelském zápase.

Zatímco Karlos dokáže hubnout až nezdravou rychlostí a i další MMA fighteři se dokáží zbavit třeba 15 kilogramů za necelé dva dny, Zemanovi to trvalo. Jestli je zápas domluvený na 84 kg, což je v MMA střední váha, mohlo by možná k bitce dojít třeba na začátku příštího roku. Vémolu sice nyní čeká očekávaný Zápas století se slovenským šampionem Attilou Véghem, ale potom už by mohl být volný.

Prezident by tak měl ještě čas na zhubnutí posledního kila, které mu při jeho současné váze ještě chybí. Jak odborníci na MMA dobře vědí, poslední úbytky váhy jdou nejhůře. Zemana tak čeká nejen horká vana a následné pocení v posteli, ale zřejmě také rotoped v sauně a trénování v kulichu a zimním oblečení. Na poslední deka by mohl stačit i běh. Každopádně už může hlava státu zapomenout na rozjařilou konzumaci jídla a pití. Právě i dehydratace, kterou odhalili lékaři ze střešovické nemocnice, může dokazovat, že je Zeman v tréninku.

Má však hlava státu proti „Terminátorovi“ šanci? Pokud by se zápas odehrával delší dobu v postoji, Vémola mít radost nebude. Navíc, pokud ho Zeman začne mlátit holí, kterou mu zřejmě rozhodčí výjimečně dovolí. Pokud se Karlosovi podaří dostat Miloše na zem, kde je Vémola nepřekonatelný, teoreticky by měl mít vyhráno. Nesmíme však zapomínat na to, že Zeman toho za poslední roky naležel dost a na zemi by tak mohl být velmi nebezpečný.

Výsledek zápasu by tak nemusel být předem dán a to si uvědomuje i prezident. Přestaňme tedy studovat jeho lékařskou zprávu a řešit úbytek dvaceti kil. Miloš Zeman se chystá na Zápas tisíciletí, jen to zatím nikde nerozhlašuje. Určitě se to však dozvíme na TV Barrandov, která bude boj přenášet, s komentářem Jaromíra Soukupa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner