Video: Nejsledovanější automobilový youtuber na světě dostal záchvat smíchu z Volhy

Douglas DeMuro v nedávno zveřejněném videu recenzoval Volhu GAZ-24-10 (screenshot YT Doug DeMuro)

Douglas DeMuro v nedávno zveřejněném videu recenzoval Volhu GAZ-24-10 | FOTO: screenshot YT Doug DeMuro

Nejsledovanější automobilový youtuber Douglas DeMuro seděl snad už ve všem včetně bakelitového Trabantu. Když ale předminulý týden v domovské Kalifornii prozkoumal ruský automobil Volha, byl šokovaný zjištěním, jak zoufale zastaralé auto komunisté na konci 80. let vyráběli. Nad jedním detailem pak dostal takřka nezvladatelný záchvat smíchu.

Míru celkového úpadku, jemuž podléhalo Československo v důsledku komunistické, potažmo ruské správy země, ilustrovala zoufale zastaralá auta, jimiž ovšem jezdili i vysoce postavení lidé včetně ředitelů podniků. Jedno takové, Volha GAZ-24-10 z roku 1988, se aktuálně dostalo do rukou youtuberovi Dougu DeMurovi. Klíčový moment recenze, kdy jde do kolen při pohledu na ruskou autolékárničku, je zachycený ve 14. minutě videa.

Dvaatřicetiletý Douglas DeMuro je nejsledovanějším automobilovým youtuberem na světě. Po osmi letech má bezmála čtyři miliony odběratelů a mezi auty jej jen tak něco nepřekvapí. Recenzoval snad už vše včetně různých modelů Rolls-Royce nebo Ferrari, řídil vojenské obrněnce a seděl dokonce už i v Trabantu. Až letos v únoru, když spatřil ruskou („sovětskou“) Volhu GAZ-24-10 z roku 1988, dostal takřka nezvladatelný záchvat smíchu.

Pro Volhu, která byla v komunisty zdecimovaném Československu ještě na přelomu 80. a 90. let běžným policejním vozem nebo taxíkem a patřila k tomu nejlepšímu, čím režim zaopatřoval své lidi ve vedení podniků, DeMuro nenachází jediné hezké slovo a není se co divit – vše na tom autě bylo už v době jeho výroby desítky let staré, nesmyslné anebo k uzoufání ubohé. DeMura notně rozveselil už pohled na přístrojovou desku. Tachometr se škálou sahající až do 200 km/h označuje za „nejoptimističtější“ rychloměr, jaký kdy viděl. Uvedený typ volhy totiž dosahoval rychlosti nanejvýš 140 km/h, zřejmě však ani to ne. Další věc je, že tento těžkopádný stroj poplatný už na pohled 70., spíše však 60. letům minulého století se i s poměrně velkým (2,5 l) motorem rozjíždí z 0 na 100 km/h celých 19 sekund. Pro srovnání, Audi 100, které se ve stejném roce přestalo vyrábět, dosáhlo s menším motorem téhož tempa za 9,8 s. DeMuro však už nezmiňuje, že pro KGB měl Kreml vyhrazenou speciální Volhu s osmiválcovým pětilitrem z limuzíny Čajka, který danou rychlost atakoval.

screenshot Youtube Doug DeMuro

Doug DeMuro po pohledu na ruskou autolékárničku nebyl schopen pokračovat v natáčení.

DeMuro, který měl sice už v kabině Volhy namále, zvládá recenzi ruského stroje statečně. Přitěžuje se mu však po vyklopení víka kufru a při pohledu do původní ruské autolékárničky. Youtuber nejprve žasne nad čtveřicí lahviček a představuje si, jak do sebe osádka havarovaného vozu lije jejich tmavý obsah. Když pak následně objeví plato černých pilulek, ztrácí nad sebou kontrolu, hroutí se u zadního nárazníku a čtyřikrát přerušuje natáčení. To vše pod dojmem z auta, které bylo i v naší zemi zcela všední záležitostí, jakkoliv Volhy do Československa mířily bez bizarní ruské lékárničky, jak deníku FORUM 24 sdělil Jan Frk, který v Praze-Kolodějích vede jediný servis na Volhy v republice.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner