Nově objevená nahrávka Karla Kryla, kde zpívá píseň Salome a píše na tabuli

profimedia.cz

Karel Kryl | FOTO: profimedia.cz

Díky Twitteru víme, že byla objevena neznámá nahrávka Karla Kryla a je skutečně pozoruhodná. Mladý Kryl, který své písně doprovází malováním na tabuli. Vyplatí se zhlédnout.

Nahrávku objevil Vojtěch Klimt, který o tom na Facebooku píše: „Při své první cestě na Západ na přelomu května a června 1969 natočil Karel Kryl pro norskou televizi 22minutový recitál, nyní dostupný na internetu. Česká televize údajně jedná o jeho odvysílání, český stát by měl záznam koupit, protože se jedná o národní kulturní památku, nic podobného se u nás po běsnění cenzorů nezachovalo.“

Děkujeme objeviteli a těm, kdo na záznam upozornili.

Je to více než třicet let od legendárního festivalu v polské Wroclawi, kde Karel Kryl poskytl rozhovor Michalu Klímovi do samizdatových Lidových novin. Interview ale nikdy nevyšlo. Kryl v něm pouhých pár dní před listopadovou revolucí v roce 1989 hovoří o svých zkušenostech z exilu, o tom, co podle něj změnilo český národ, a hlavně o tom, co by se mělo udělat, pokud se v Československu změní režim. Jedinečný rozhovor vůbec poprvé přinesl deník Revue FORUM ke Krylovým nedožitým 75. narozeninám.

Rozhovor najdete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner