Občanskou angažovanost má Výborný za dobrý signál pro budoucnost

Dění kolem oslav třicátého výročí sametové revoluce i sobotní demonstraci na Letné, kde se sešlo na 250 tisíc kritiků premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, vnímá předseda KDU-ČSL Marek Výborný jako dobrý signál pro budoucnost. O svobodu je třeba pečovat, řekl na Národní třídě. Spolu se stranickými kolegy tam rozsvítil osmikilovou svíci a zazpíval hymnu. Lidem, kteří k pamětní desce připomínající zásah proti studentům v roce 1989 dnes přišli, poděkoval.

„Demokracie je neustále ohrožena, často námi samotnými. I svoboda. My jsme někteří pochopili svobodu tak, že si můžeme dělat, co chceme, a to není pravda. Svoboda je spojena se zodpovědností. Demokracie je v permanentním ohrožení, tak je to v ohrožení našeho myšlení, našich úvah. Musíme o ni pečovat,“ řekl Výborný novinářům. Doplnil, že vítá dění kolem 17. listopadu, protože jde o vědomí občanské odpovědnosti. „Vědomí toho, že mi to není jedno, v jaké zemi žijeme, jak se někteří politici chovají, je velmi důležité a je to dobrý signál pro naši budoucnost, mám z toho radost,“ uvedl.

Na sobotní akci na Letné podle Výborného byla cítit pozitivní atmosféra a zazněly důležité výzvy směřující ke kvalitě demokracie. Je na premiérovi, aby výzvy vyhodnotil, míní Výborný. „Grandiózní střet zájmů nepoškozuje jen jeho, na první místě poškozuje Českou republiku,“ prohlásil.

Demonstranti v sobotu na pražské Letné vyzvali Babiše, aby do nového roku vyřešil střet zájmů, zbavil se holdingu Agrofert a aby odešla i ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Premiér odmítá, že ve střetu zájmů kvůli svému majetku je.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner