Obětujme březen, abychom mohli opět žít. A co duben a květen?

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Slovy o obětování března nás vládní garnitura balamutila v únoru. Dnes, na konci dalšího z nekonečných lockdownů, po nás chtějí další, skutečně už tu poslední klec nad našimi životy. Obětujme ještě duben a pro jistotu i květen. Třebaže vakcinace zrychluje, logistika stále vykazuje značné nedostatky. Na skladech leží zbytečně dlouho zbytečně velké množství vakcín.

Smutnou pravdou je, že duo Babiš/Hamáček nechává stranou kvalitní domácí produkci ochranných pomůcek, včetně antigenních testů, ale raději dováží čínskou „kvalitu“ prostřednictvím fiktivních firem z Karibiku. Někteří škarohlídi se pak domnívají, že za tím mohou stát provize, které zvítězily nad zájmem národa.

Po roce zákazů všeho možného i nemožného naše vláda, jíž dodávají podklady roztodivní apokalyptici od matematiků po epidemiology, evoluční biology nevyjímaje, stále nepochopila, že nejsme myši v akváriu. Nikdy se nebudeme chovat tak, jak „máme“, respektive, jak se od nás očekává. Nepostačí nám kousek sýra, ani plná miska psům pana Pavlova.

„Vláda zmařených životů” - Praha (foto: Petr Zewlakk Vrabec) ()

Vláda nemá plán, to není žádné tajemství. Ale má represivní složky, které ukázaly, že nechodí pro ránu daleko. Roušky ani respirátory na ulici čínský vir nezastaví. Úlevu nemocnicím může přinést jak očkování, tak skutečnost, že takřka polovina z nás již covid prodělala a získala buněčnou imunitu.

Jakožto otce dvou dětí, a obyvatele hlavního města, mě mile překvapila rozumná reakce pana primátora ohledně ponechání dětských hřišť v provozu, stejně jako benevolence ohledně nošení respirátoru v poloprázdných ulicích. Poněkud mě však rozladily všudypřítomné reklamy na očkování, hlásající, že pokud chceme žít jako dříve, není nic lehčího nežli se nechat naočkovat. Tak určitě, ale prosím pěkně, kde a kdy?!

Dále jsem si jako každý nemohl nevšimnout, jak zhoustla obsazenost spojů a prodloužily se intervaly MHD. Jak jsem se na nástupišti dozvěděl, magistrát zavedl prázdninový provoz, jelikož „nejsou lidi“. V létě, v době prázdnin a dovolených, tomu rozumím, ale v době pandemie? Takže si užívám jako každý správný „Pražák“ (jsem „naplavenina“), co jezdí „sockou“, řádně narvané busy a tramvaje, těžce dýchající spoluobčany. Lahůdka.

Ale to vše je prkotina ve srovnání s tím, že návrat dětí do škol je v nedohlednu, respektive, jak tvrdí vládní mantra, nejdříve poté, co se počet  v nemocnicích dostane k číslu 3 tisíce, naočkují se učitelé a zajistí se testování pro děti. Je to jak začarovaný kruh, pokud víme, že testy, které Hamáčkovo ministerstvo za miliardy nakoupilo v Číně, jsou šunty, jak ukazují výsledky testovaní ve firmách a státní správě.

FORUM 24 (archiv)

Vzhledem k tomu, jak naše vláda pružně reaguje na změnu situace, je možné, že na „správné“ testy do škol můžeme čekat měsíce. Navíc, jak poukazují mnozí vědci, nezvaní do mainstreamových médií, testování zdravých lidí nedává nesmysl. Testovat se mají lidé s příznaky, stejně jako lokální ohniska. Testování všech znamená sice tučné prebendy pro osoby napojené na tento lukrativní byznys, ale likvidaci zdravotních pojišťovat. „Vyluxování“ jejich účtů bude mít jediný výsledek: zvýšení daní střední třídě, včetně sociálních a zdravotních odvodů. Dále je nutné se ptát, proč se neočkují rizikové skupiny?

Skvěle napsaný, žalující nekrolog za básníka Jana Vodňanského od právníka Petra Frischmanna vystihl tragédii současných dnů. Frischmann konstatoval, že známý umělec zemřel „příliš mlád“, jelikož pokud by byl o rok starší, tak by žil. Vodňanskému bylo totiž „jenom“ 79 let a zemřel na covid v ten samý den, kdy na něj přišla řada s očkováním. Teprve od března se u nás začalo s očkováním lidí starších 70 let. Je to další z řady fatálních selhání této vlády.

Četl jsem jeden z rozhovorů s plukovníkem Prymulou, kterému se na jaře loňského roku podařilo vyjančit celý národ, čehož výsledkem byl covidový výbuch na podzim. Nevěřil jsem svým uším, když tento „zavírač“ prohlásil, že se školy měly otevřít na jaře 2020! Kdo si najde jeho loňské výroky, bude si připadat jak Alenka v říši divů.

Vládní šíbři, technokraté, matematičtí statistici, druhořadí poslové hrůz, posuzující vše pohledem koně s klapkami na očích, zkrátka „odborníci všehomíru“, nás za ten rok zavalili apokalyptickými výjevy, proti nimž jsou obrazy Hieronyma Bosche ilustrace pro dětské čítanky. Co na tom, že nedošly naplnění? Nejlépe se vládne ustrašenému národu.

V ulicích nemáme Hamáčkovy mrazáky na mrtvoly, polní nemocnice v Letňanech se zrušila – skvěle vyhozené peníze daňových poplatníku do kasičky miliardáře Pavla Sehnala, protekčního spratka, který se na úkor starých lidí nechal naočkovat a pak se vyrazil slunit k moři; zdalipak naše policie vůči němu zasáhne se stejnou razantností, s jakou skolila k zemi nejednoho „zločince“ bez roušky na prázdné ulici – a ani Flégrovy hekatomby se nekonaly.

Snažil jsem se v jejich rozličných vyjádřeních zjistit, kdyže to bude lépe. Nechtěl jsem se spokojit s odpovědí, že lépe už bylo. Ale nakonec jsem pochopil, že epidemie skončí tehdy, až politici řeknou, že skončila. A do té doby nás budou nutit obětovat další a další měsíc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner