Obušek opisovač Ondráček se pořád světu představuje jako doktor

Repro ČT

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček a vůdce samozvané Doněcké lidové republiky Denis Pušilin | FOTO: Repro ČT

Co si komunista jednou přisvojí, toho se vzdát nehodlá. Zdeněk Ondráček, zvaný lidově Obušek, protože jako příslušník pohotovostního pluku SNB před třiceti lety řádil za Palachova týdne, pořád používá doktorský titul. Ve své disertační práci přitom, jak se ukázalo, opsal celé odstavce. Palackého univerzita v Olomouci ho před dvěma měsíci požádala, aby titul Ph.D. z tohoto důvodu už nepoužíval.

Jak se zdá, Ondráčkovi je jedno, co si myslí nějaká univerzita. Jak uvádí Deník N, „titul za jménem i nadále uvádí na svých webových stránkách i na stránkách Poslanecké sněmovny. A nadále jej píše i v pozvánkách na jednání sněmovního Podvýboru pro policii a soukromé bezpečnostní služby, kterému předsedá“.

Kdyby soudruh chtěl, tak by bylo možno ta písmenka snadno odstranit. Jenže tím by doznal, že podváděl, a jak potom vysvětlit, že taková osoba je „zákonodárce“. Lepší drzé čelo než poplužní dvůr. Když mu nevadí, co dělal za svého pokrokového mládí v pohotovostním pluku, tak co by se měl ohlížet na nějaké akademiky, nepochybně buržoazní a reakční. Po třech letech je jeho podfuk promlčený, tak si na něj nikdo nepřijde. Písmena tam budou trčet jako přilepená vteřinovým lepidlem. Jeho voličům to jistě vadit nebude, protože když už se někdo rozhodne volit komunisty, tak tohle je jen takový detail v rámci třídního boje.

Ondráček je i jinak pozoruhodná postava. V létě zavítal do takzvané Doněcké lidové republiky, separatistického útvaru na území Ukrajiny. Vylezl tam z auta s českou vlajkou, vítal ho “úřadující prezident” a hrála se česká hymna. Zákonodárce doktor Obušek Ondráček ale tvrdí, že tam jel soukromě a vezl tam humanitární pomoc. Na tom videu, kde ťapká po červeném koberci sice žádné tašky s pomocí netřímá, ale třeba je ještě nechal v kufru. Prostě turista. Může někdo něco namítat?

Jsme doktoru Ondráčkovi vděční za nové perspektivy, jak pohlížet na akademickou sféru, humanitární pomoc a turismus.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner