Odvážil by se Zeman říct Einsteinovi a Churchillovi, že žvaní?

Pavel Hofman

Miloš Zeman | FOTO: Pavel Hofman

Když komunisté na základě vylhaných obvinění věšeli Miladu Horákovou, protestoval i Albert Einstein. Nebylo to nic platné, protože co je nějaký Einstein. Vodíkovou bombu pro Sověty nevymyslel, tak co má co vykládat. V logice momentálního prezidenta Zemana ale Einstein jen tak žvanil. Vzal snad do ruky zbraň a zastřelil Gottwalda? Ne, tak co má co vykládat, profesůrek. Ozval se i Winston Churchill. Taky žvanil. Kam se hrabe na muže činu Zemana.

Co udělal v době komunistického režimu Zeman? Nic. Seděl si ve své šedé zóně. Samozřejmě, kdybychom to brali podle výronů mysli státního úředníka Ovčáčka, byl to hrdina. Dnes si na 21. srpna k sobě pozve komunisty, aby naplival do obličeje vlastnímu národu.

Tedy půlce národa, protože polovina lidí stále uvádí, že Zeman má jejich důvěru. To ať si nějak srovnají se zákruty své zmatené mysli. Nám, co patříme k té druhé půlce, se na tom něco nezdá. Buď mají pravdu jedni, nebo druzí. Není ale žádná povinnost patřit do té zmatené poloviny.

Takže čekáme, jaké konkrétní akce provede Miloš Zeman v Rusku a Číně, aby podpořil tamní bojovníky za lidská práva. Rádi se inspirujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner