Už toho bylo dost. Psi se těší na své kadeřníky, většina žactva zůstává doma

Premiér Andrej Babiš (ANO) a exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) | FOTO: ČTK

Již v září 2020 se investigativním novinářům podařilo dostat se k datům ministerstva zdravotnictví, které prokázaly to, co dnes všichni vědí. Děti nemají na průběh epidemie vliv. Přesto se staly rukojmími nesmyslných vládních nařízení, gradujících s každým nově nastoupivším ministrem daného resortu.

Kdo si ještě dnes vzpomene na exministra zdravotnictví Jana Blatného a jeho hranici tří tisíc pacientů v nemocnicích, po níž jsme se měli pomalu ale jistě vracet k normálu? Kdy se dozvíme, že i „dvacet“ lidí na lůžku bude příliš, jelikož další mutace koronaviru znamená návrat do krytu?

Ve skutečnosti se plně prokázala slova pana profesora Zdeňka Hostomského, ředitele Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. „Lockdown je nesmysl a ke zlepšení přispělo několik faktorů: vysoká promořenost, čím dál více naočkovaných a nástup jara, třebaže místy připomíná spíše zimu,“ prohlásil.

Alena Schillerová (ANO)  (ČTK)

Záchyt pozitivních žáků ve školách je pod statistickou chybou, tedy zcela marginální. Ale to nevadí. Když už se ten byznys s čínskými testy jednou rozjel, to bylo, aby toho vláda nevyužila až do voleb. Pokud se nic nezmění, testovat se bude až do června. Vicepremiér Jan Hamáček – pokud nebude vyhrožovat několikátým odchodem z vlády – nás ujistí, že oni, ministerstvo vnitra, nákupy umí a zasněně bude vzpomínat na loňské jaro, kdy poprvé vytáhl svůj červený svetr a ujistil nás, vyděšené k smrti, že ho „to“ konečně baví.

Mezitím naše děti budou rotovat a rotovat, třebaže učitelé ve shodě s dětskými psychology budou upozorňovat, že to nejen postrádá smysl, ale zanechává to stopy na dětské psychice. Nemluvě o tom, že většina pedagogů byla naočkována. Přesto se, stejně jako děti, musí dusit v respirátoru osm hodin denně a to i venku. Ale to přeci nevadí. Vládní epidemiologové, po nichž před lety neštěkl ani pes, a kteří maximálně vyhlašovali chřipkové prázdniny, nám budou s vážnou tváří tvrdit, že děti jsou nepředstavitelné riziko. Co na tom, že tito nikým nevolení a nikomu se nezodpovídající Bohové dneška šermují se statistikou, jak se jim to hodí. Přitom dobře vědí, že nejstarší populace je už proočkována.

Minulý rok každý chápal, že je nutné ochránit ty nejzranitelnější z nás. Dnes, v květnu 2021, by měl každý z nás pochopit, že je pět hodin po dvanácté, abychom pozvedli hlas k obraně těch nejmenších z nás. Nedávno jsem v tramvaji zaslechl starší pár, jak už se těší k moři, jelikož jsou naočkováni. Mezím se psi těší na své kadeřníky a valná většina žactva a studenstva zůstává doma. Bohužel, málokterý politik řekne nahlas to, co my, rodiče, chceme slyšet. Tedy, že se všichni musí okamžitě vrátit do škol, a to bez nesmyslů, jako je rotační výuka nebo testování čínskou „kvalitou“. To samé platí pro sport a kroužky.

Kniha Rogera Scrutona (FORUM 24)

Milí epidemiologové, chcete, aby nám vyrostla skleníková generace, bojící se bez respirátoru vyjít na ulici? Na svých dětech vidím, jak se na nich podepsala idiotská rozhodnutí vlády: Tati, nemůžeme ven, zapomněli jsme respirátory. Družinářky od sebe odhánějí děti z jiných tříd, včetně sourozenců, kteří si hrají na školním hřišti, třebaže se všechny znají. Většinově totiž pocházejí ze stejné spádové oblasti a po škole se navštěvují a chodí na ta samá hřiště u svého bydliště. Lidé se běžně scházejí na zahrádkách za svými domy, grilují a baví se. A nikdo z nich nemá nic nasazeno na obličeji. Vládní rozhodnutí klopýtají za realitou v řádech měsíců.

Pokud ministr zdravotnictví Petr Arenberger sdělí, že venku budou stačit roušky, měl by vyjít z úřadu a projít se po nedaleké náplavce. Lidé venku už nenosí nic. Pokud nám zvěstovatelé apokalypsy předpovídají, že roušky už se stanou pevnou součástí našeho života, pošleme je do háje. Chápu, že moc je nejsladší pokušení a je těžké vzdát se onoho pomyšlení na všechny ty miliardové nákupy bez výběrového řízení.

Milá vládo, je mi líto, ale i my, obyčejní lidé, co nelétají na dubajské pláže, chceme normálně žít. Možná vám to přijde neuvěřitelné, ale chceme chodit do práce, na pivo, do kina, do divadla nebo na koncerty. Chceme, aby se naše děti opět věnovaly rozmanité zájmové činnosti. Milí ministři, epidemiologové, strážci všehomíru, jestli chcete po zbytek života chodit se zahaleným obličejem, choďte. Proti gustu žádný dišputát. Ale nás ostatní už nechejte konečně dýchat. Už toho bylo dost. Nežijeme v době morové pandemie, ale v hysterii, která už dávno ztratila kontakt s realitou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]