Slibovali, ale nedodrželi. Tak jde shrnout postoj ruské KHL k tragédii letadla, na jehož palubě 7.9.2011 zemřeli někteří členové hokejového týmu Lokomotiv Jaroslavl. Ještě před třemi lety na Twitteru Rusové tvrdili, že jako připomínku neštěstí nebude odehrán žádný ligový zápas. Nikdy. Letos se však hrají rovnou čtyři.

Paměť je zřejmě v Rusku nedostatkovým zbožím, minimálně pokud se jedná o události, které nepodporují propagandu. Zatímco o sochu maršála Koněva se ruská ambasáda zajímá nadmíru, když se jedná o věc, hodnou uctění památky, nic.

Je samozřejmě pouze na rozhodnutí KHL, kdy se budou hrát její zápasy a zda 7. září z kalendáře vynechá. Bylo ovšem nutné v roce 2016 psát na sociální síť ono – nikdy?

Co o tragédii píše Wikipedia:

Dne 7. září 2011 krátce po vzletu, blízko letištní dráhy, se zřítilo letadlo Jakovlev Jak-42D se 45 osobami na palubě (26 hráčů Lokomotiv Jaroslavl, 11 členů realizačního týmu a 8 členů posádky). Na palubě letounu se nacházeli také tři čeští reprezentanti, Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček a slovenský reprezentant Pavol Demitra. Jednalo se o hokejový tým mířící do Minsku na úvodní zápas Kontinentální hokejové ligy s tamním týmem. 43 osob včetně tří českých hráčů nepřežilo, těžká zranění utrpěl jeden člen posádky, palubní inženýr Alexandr Sizov a hráč Alexandr Galimov, který svým zraněním podlehl 12. září v nemocnici. V důsledku této tragédie se vedení klubu rozhodlo nenastoupit do sezóny 2011/12.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora