Ovčáček opět straší tím, že vstoupí do politiky. Připne si Trikolóru?

FB J. Ovčáčka

Jiří Ovčáček na oficiálním portrétu | FOTO: FB J. Ovčáčka

Vlk taky sliboval, říká se. Tentokrát slibuje hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prý aktivně přemýšlí nad tím, že se začne politicky angažovat. O konkrétních krocích mluvit nechce, jediné, co ví jistě, je, že nebude zakládat novou stranu nebo hnutí. Jak a kde tedy bude nižší státní úředník exhibovat?

Zdá se, že spolupráce Ovčáčka a Jaromíra Soukupa přináší po nesledované Talk show JO další ovoce. Zatímco majitel TV Barrandov se svými politickými ambicemi opět totálně propadl a jeho hnutí bude zřejmě zrušeno, hradní úředník má nové plány. Před časem totiž řekl, že se po 17. listopadu rozhodne, zda nevstoupí do politiky. Inspirace kamarádem z televize je zřejmá.

Nebylo moc jasné, zda se jedná o slib, nebo výhrůžku, ale nyní se ukazuje, že Ovčáček spíš „krmil kachny“. Po několika dnech od oslav pádu komunismu u nás se totiž neděje vůbec nic. Hradní mluvčí nedokázal o svých politických plánech povědět víc ani na jasnou otázku v pořadu TV Nova Napřímo. Nějak se prý angažovat bude, ale ještě neví jak.

Přitom moc možností, když vyloučil založení vlastního politického subjektu, nemá. Ovčáček se zkrátka musí někam „upíchnout“. Je ovšem otázkou, kde by ho chtěli a kam by chtěl on. V tom je ale výběr asi jasný. Zemanův mluvčí by váhal mezi hnutím ANO a Trikolórou. Předsedové obou hnutí jsou totiž často těmi, které Ovčáček brání a vychvaluje na svém Twitteru.

Andrej Babiš by si však Jiřího patrně nevybral. Nemá totiž jeho hnutí kromě ostudy co přinést. Ovčáček si tak nejspíš podá přihlášku ke Klausovi mladšímu. Tam berou každého, a pokud se dotyčný umí i nahlas projevovat za pomocí nesmyslných výroků, je vítán s otevřenou náručí. Pokud tedy hradní „povídal“ zase nelhal, můžeme se těšit na jeho další show. Tahle však nebude televizní jako u Soukupa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner