Všichni víme, kdo je v současné době prezidentem republiky. Už se nám ovšem nedostává té cti, alespoň tušit, co si tento pán myslí. Místo jeho názorů se totiž do veřejného prostoru dostávají pouze hysterické výkřiky jeho tiskového mluvčího. Nadávky a urážky nižšího státního úředníka ovšem nelze brát jako oficiální stanoviska hlavy státu.

Mnozí si to zřejmě neuvědomují, ale to, co napíše Jiří Ovčáček na sociální sítě, skutečně nelze brát jako slova, nebo myšlenky Miloše Zemana. Jistě, v mnoha věcech se oba shodují a bývalý novinář kopíruje názory svého šéfa, ale rozdílný je především způsob prezentace.

Zeman je sice zdatný v tom, jak dokáže pozurážet kdekoho, ale ještě neklesl na vyjadřovací úroveň přisprostlého úředníčka, který využívá špatný zdravotní stav prezidenta. Ten totiž má dost práce sám se sebou a na to, vyjadřovat se ke všemu, jako Ovčáček, nemá dost sil.

Mluvčí se až moc vžil do role „viceprezidenta“, v níž okoukává, jak se na Twitteru chová Donald Trump a zkouší ho napodobit. Trapně, nepovedeně a dětinsky. I vztekat se totiž jde z noblesou, což ovšem muž, chovající se jako puberťačka, nedokáže.

Neberme tedy jeho provokace vážně, nic jiného na práci nemá a baví se tím. Jako slova prezidenta lze brát pouze to, co od Zemana skutečně uslyšíme, nebo bude zveřejněno na oficiálních profilech Pražského hradu. Všechno ostatní je jen Ovčáčkova hra na pana důležitého. Nějak si přeci zvedat sebevědomí musí.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora