Papežštější nežli papež? Setina procenta, která nikoho nezajímá

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch  (ČTK)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch | FOTO: ČTK

Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch varoval před přílišným optimismem a rychlostí rozvolňování a svým ztrápeným hlasem oznámil, že naše děti hodlají trápit i po prázdninách.

Navzdory proočkovanosti a promořenosti populace – jenom kvůli neschopnosti Babišovy vlády jsme se stali největším evropským covidáriem – se mají žáci a studenti po návratu z letních prázdnin nadále testovat. Moje kamarádka lékařka, která pracuje celou dobu epidemie na covid oddělení, mi řekla, že používání čínských antigenních testů je stejně účinné, jako kdyby si děti před školou hodily korunou. Ale když už se ta kára s čínským byznysem dala do pohybu, je těžké odolat tak lukrativnímu vábení, které šíbry do něho napojené zajistí na generace dopředu.

()

Mnohem důležitější a nepochopitelně opomíjený je fakt, že drtivá většina učitelů je naočkována a učí zdravé děti. Navzdory tomu vláda naočkovaný pedagogický sbor nutí, aby se denně po dobu osmi hodin dusil v respirátorech,  trpěl bolestmi hlavy a jinými zdravotními neduhy.

Proč se tedy pane/páni exministři zdravotnictví všichni očkujeme, pokud výsledkem je dýchání oxidu uhličitého? To už se všichni zbláznili? Budete nám, pane ministře Vojtěchu, tvrdit, že i naočkovaní musí stále nosit respirátor, jelikož navzdory vakcinaci mohou nakazit ostatní?

Proč, pane ministře, objevujte Ameriku a nepřečtete si výsledek studie amerických vědců, kteří zjistili, že počet naočkovaných, kteří se znovu nakazili covidem, činí pouhých 0,01 procenta? Navíc nikdo z nich neměl vážný průběh, neskončil v nemocnici ani nezemřel.

Pana ministře, očkujeme se proto, abychom se vrátili k normálnímu způsobu života. Nenechme si tady zavádět čínské móresy. Jeden každý z nás musí odmítnout zdravotnickou diktaturu, která se na nás valí. Já osobně, poté co zanedlouho obdržím druhou dávku vakcíny, odmítám nadále nosit respirátor či roušku kdekoliv na veřejnosti. Nechal jsem se naočkovat, navzdory protilátkám v těle, jelikož vláda je neuznává, abych mohl s dětmi prožít normální léto a vyhnout se nekonečnému testování.

Věslav Michalik (druhý zprava) (STAN Středočeský kraj)

A úplně na závěr, „mimo mísu“, proč Babišova vláda zakázala lidem plavat? Kdo má tak velký zájem na tom, aby zkrachovaly kryté bazény, které jsou paradoxně zavřené déle než restaurace a kina, a to navzdory tomu, že tam vždy panovaly ty nejpřísnější hygienické podmínky?

Kupříkladu v pražských Letňanech, kde jsou dva kryté bazény, jeden pro úplně nejmenší, stojí oba na pokraji krachu či už možná zkrachovaly. Je to zřejmě pouze náhoda, že právě v Letňanech známý miliardář a politik Pavel Sehnal pronajal vládě pozemek, na němž vláda zřídila polní nemocnici. Letňanský „MASH“ sice neviděl jediného pacienta, ale jen za pronájem ploch jsme z našich daní zaplatili 51 milionů korun.

Pro osvěžení paměti. Ano, jedná se o pana Sehnala, který se počátkem března tohoto roku, kdy panoval nedostatek vakcín, nechal přednostně naočkovat před potřebnými, a to na základě falešného potvrzení, že je zdravotník. Kolegyně Lenka Zlámalová jej trefně označila za protekčního spratka a policie, která neváhala na ulici zakleknout na teenagery kvůli nenasazené roušce, na jeho konání nic špatného neshledala. Mimochodem, miliardář Sehnal je též majitelem Aquaparku Čestlice, a pokud se nepletu, stále i členem zastupitelstva v Letňanech. Jak praví lidové pořekadlo: Na chudé platí přísnost. My vám dáme bazény.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]