Personální změny ve středočeské správě silnic jsou nutné

Pixabay/jwvein

Nastupující středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) uvedla jako jednu ze svých priorit i případné personální změny v krajem zřizovaných organizacích. Týkat by se to mělo i Krajské správy a údržby silnic (KSÚS). To je dobrá zpráva a doufám, že se tak stane. K výměně vedení této instituce je po devastujícím působení hnutí ANO v čele Středočeského kraje, které za silničáře odpovídalo, důvodů více než dost.

Jedná se o opravy silnic a kontrolu provedených prací. Nedávno provedla takovou „špičkovou“ opravu středočeské silnice mezi Třebízí a Plchovem u Slaného firma AVE Kladno. Podobných „oprav“, které vydrží sotva jednu zimu, je po Středočeském kraji plno. Nejenom mě, ale i středočeskou veřejnost by jistě zajímalo, podle jaké dokumentace se to dělá, kdo konkrétně tuto opravu převzal a kdo dal pokyn k zaplacení.

FORUM 24

Této problematice se věnuji dlouhodobě a podařilo se mi doložit, že mnoho oprav silnic a jiných prací za desítky milionů korun bylo provedeno pouze papírově, a to už není jenom na vyhazov odpovědných pracovníků, ale na trestní stíhání, protože přinejmenším nejednali s péčí řádného hospodáře a způsobili Středočeskému kraji výraznou škodu. Několik trestních oznámení na středočeské silničáře a vedení Středočeského kraje již řeší Národní centrála proti organizovanému zločinu. I kvůli těmto „opravám“ mají střední Čechy nejhorší silnice v České republice.

Voliči ocenili hnutí ANO v krajských volbách až třetím místem, a to právem skončilo v opozici. Nová středočeská krajská koalice ve složení STAN, ODS, Piráti a Spojenci pro Středočeský kraj proto musí dokázat, že bude pojímat politiku jako službu občanům, a nikoliv jako možnost k získání výnosných postů, a začne řešit problémy, které Středočechy trápí. Jedním z prvních počinů v silničních zakázkách by měla být transparentní nová veřejná soutěž na zimní a letní údržbu středočeských silnic.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner