Pětistovku za účast na sobotní demonstraci? Kalousek mluví o Sorosovi

FORUM 24

Opět kolují lži o placených demonstrantech | FOTO: FORUM 24

Mailové schránky mnoha Čechů opět plní řetězové e-maily, které mají za úkol lhát o sobotní demonstraci na Letné. Trollové šířící ve společnosti lži a propagandu těch, kteří je platí, však nedokázali vymyslet nic nového. Proto se opět šíří dezinformace o penězích, jež dostávají lidé, kteří se akce Milionu chvilek pro demokracii zúčastní. 

Podobné hlouposti tvrdil před časem i Andrej Babiš. Toho ovšem soud upozornil, že si vymýšlí, a vyzval ho, aby se za své vylhané výroky omluvil. To se sice stále nestalo, ale aspoň se zdálo, že je fáma o placených demonstrantech vyvrácena. Omyl. Naivnější lidé však zřejmě stále věří tomu, že se nenajdou stovky tisíc lidí, kterým není osud naší země lhostejný. Navíc takových, kteří se svůj názor nebojí prezentovat na náměstích po celé republice. Ještě ke všemu zadarmo.

FORUM 24

Proto se šiřitelé řetězových mailů opět pustili do „práce“ a začali rozesílat leták, který má dosvědčit, jak se celá věc má. Milion chvilek pro demokracii údajně vypravuje autobusy, které dopraví „obecenstvo“ na Letnou. Dokonce za to imaginární pořadatelé výletu do hlavního města slibují odměnu 500 korun, tedy částku, která je mezi trolly oblíbená. Lidé, kteří dokáží naletět pověstným šmejdům, nebo třeba slibům premiéra, rozesílají tyto lži svým blízkým.

Den před demonstrací aktivita trollů vrcholí a naivnější občané jim v jejich dehonestaci protestů pomáhají. Že se o placených demonstrantech opět mluví, potvrdil na Twitteru i novinář Jindřich Šídlo. „Čekal jsem, že se tu informace, že se za účast na sobotní demonstraci platí pětikilo, objeví dřív,“ píše moderátor populárního pořadu Šťastné pondělí.

Na jeho příspěvek obratem zareagoval Miroslav Kalousek, který byl zjevně překvapen. „Pozor! Někdo chce zjevně ukrást celou polovičku! Já mám od Sorose pokyn vyplácet litr. Sdílejte, než to smažou!“ napsal šéf poslanců TOP 09 na sociální síti. Nyní uvidíme, kolik lidí vezme jeho ironii vážně a obviní ho ze spolupráce s miliardářem, který „ovládá“ celý svět. V dnešní době dezinformací a všudypřítomné lži to není vyloučeno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner