V rámci rozhovorů s lídry kandidátek pro volby do Evropského parlamentu byl do České televize pozván i Petr Cibulka. Ten vede stranu, které se zkráceně říká „Volte Pravý Blok www.cibulka.net“, protože celý název by zabral značnou část vysílacího času příslušného pořadu, popřípadě článku. Výhodou názvu ovšem je, že už pak není potřeba mnoho dodávat.

Redaktor Tomáš Drahoňovský se Petra Cibulky ptal na cíl Cibulkovy strany. Ve srovnání s jinými a poněkud nudnými ambicemi dalších stran to pojal Cibulka dost velkoryse: „Chceme vyhrát třetí světovou válku 2011 až 2038, kterou vede Rusko proti Západu, jak o tom mluvil generál Gerasimov ve svém slavném článku, který je k dispozici v Armádních novinách. Každý ho najde, když si dá na internetu ‚Gerasimov hybridní válka‘.“

Pak došlo logicky na otázku, jestli se dá tak náročného cíle dosáhnout. Petr Cibulka nepropadá pesimismu: „Já o tom nepochybuji, protože já mluvím už asi deset let v České televizi, protože jinam už mě téměř nezvou, o tom, že je nutno překonat svoji dnešní psychotronickou negramotnost, naučit se pracovat se siderickým informačním kyvadlem, které jsem si přinesl, a stát se tak relativně vševědoucím. A pak samozřejmě lehce odhalíme masovou infiltraci Západu ruskými tajnými službami, protože celá Evropská unie je pod kontrolou ruských tajných služeb. A pokud máme zabránit vyvolání zničující občanské války v Evropě, která má Evropu zlikvidovat a její trosky pak připojit k Rusku, jako ruskou gubernii Západní Rusko, tak musíme získat psychotronickou gramotnost, zbavit se ruské infiltrace a zabránit Rusku zničit Evropu.“

Než se budeme dobře bavit, je třeba připomenout, že generál Gerasimov svou doktrínu skutečně formuloval a z jednání Kremlu se zdá, že ji hodlá naplňovat. Stejně tak se stále více ukazuje, že Rusko hybridní válku vede o to obludných rozměrů. Česko je jedním z cílů a nemyslí si to jen Cibulka, ale také naše rozvědky. O některých vysoce postavených činitelích můžeme s jistotou říci aspoň to, že pokud nejsou ruští agenti, tak se tak přinejmenším chovají a výsledek je přesně stejný.

Tím můžeme přejít k siderickému kyvadélku, které si Cibulka na ukázku do studia donesl. Na praktickou ukázku jeho použití na zjištění ruského vlivu a odhalování jeho exponentů již (zřejmě z časových z časových důvodů) nedošlo.

Jiří Grygar by zřejmě nebyl podobnými metodami nadšen. Nicméně i když se podržíme jen toho, že siderické kyvadélko neodhaluje skryté pravdy nějakou magickou silou, ale zjišťuje obsah nevědomí toho, kdo ho použil, daleko se nedostaneme. To bychom pouze zjistili, co Petr Cibulka kdesi ve svém nitru považuje za dezinformaci, nebo kdo je agent GRU.

Tady existují přece jen klasické osvědčené metody, třeba Ježíšovo „po ovoci poznáte je“. Pak stačí jen průměrně pozorně sledovat a průměrně inteligentně myslet. Jestli je to pro některé lidi v naší populaci moc náročné, to ještě uvidíme. Doufejme, že to moc náročné nebude, jinak to neskončí dobře.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora