Pirát Bartoš: Kdyby Babiš nebyl premiér, tak už dávno sedí

ČT

Zatím zřejmě nejostřeji se vyjádřil k navržení zastavení trestního stíhání Andreje Babiše šéf Pirátské strany Ivan Bartoš. Na Twitteru napsal: „Řeknu to tak, jak to cítím: kdyby @AndrejBabis nebyl premiér, už dávno sedí. A také se aktivně řeší jeho další kauzy (mezi které počítám i daňový únik zjevně fiktivní reklamy na farmě Čapí hnízdo za 270 milionů). Před zákonem si mají být všichni rovni.“

Je tam samozřejmě ono „jak to cítím“. V tom není nejspíš sám. Pochopitelně nevíme, jestli by Andrej Babiš „seděl“ a už vůbec není pravděpodobné, že by seděl „dávno“. Davida Ratha chytili s krabicí od vína, ve které nebylo víno, a zatím seděl jenom ve vazbě a i tam vlastně déle, než by bylo ve spravedlivém státě záhodno. A Rath byl „jen“ hejtman.

Pokud jde o pocity, bylo by pro tuto zemi očistné, kdyby Babiš odstoupil ze své funkce hned v okamžiku, kdy začalo trestní stíhání. Jako občané máme právo být vůči moci podezřívaví a po změně ve vedení ministerstva spravedlnosti jsme podezřívaví ještě víc. Když už se to nestalo, měli bychom lepší pocit, kdyby proběhl soud a dospěl k nějakému výsledku. To by se samozřejmě nejspíš taky nekonečně vleklo, jak je u nás zvykem, ale aspoň něco.

Takhle zůstává jen smíšený pocit z toho, že někteří lidé jsou si u nás rovnější.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner